Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja bp w Chwaliszewie
18.03.2018

IntencjePoniedziałek 19.03
Uroczystość św. Józefa
10.00- + Andrzeja Kurzawę
18.00- + Krystynę Ibron
Wtorek 20.03
18.00- + Zofię, Stanisława Łączewnych, Franciszka, Teodozję, Józefa Włodarczyków.
Środa 21.03
16.00- Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy:
+ Mieczysława Długiewicza, Janinę Kołodziejczyk, Kazimierza Janickiego, Dominikę Walczak, Jana Czajkę, Jana Brdysa, Kazimierę Szczotka, Andrzeja Kurzawę, Bolesława Kłopockiego, Marię Filipiak, Mariana Ciepłego, Władysławę Oleszyńską, Leszka Młynarczyka, Barbarę i Jerzego, zm. kapłanów.
Czwartek 22.03
18.15- 19.30- PARAFIALNA SPOWIEDŹ WIELKOPOSTNA
Piątek 23.03
17.30- DROGA KRZYŻOWA
18.00- + Jana (15 r.śm.), Jadwigę, Jakuba Kołodziejów, zm. z rodz. Żabów i Henrysiaków.
Sobota 24.03 18.00- + Zofię, Jana, Wandę Henczel, Edmunda Maleszkę, Władysława Florkowskiego, Andrzeja Lisa, Józefa Kurzawę, zm. z rodz. Michalskich i Słabych.
Niedziela 25.03
Niedziela PALMOWA
8.00- + Bartosza Demel (3 r.śm.), Cecylię, Józefę, Wojciecha Łatów.
9.30- + Gabrielę, Mirosława, Stanisławę, Anastazego Grendów, Marię, Franciszka Wiatraków, Jana Szulca, Józefa, Mariana, Grzegorza Ciepłych, Mariana, Sylwestra, Kościelnych, Tadeusza, Zygmunta Zawodnych, Leszka Młynarczyka
11.00- z okazji roczku Macieja z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Niego i całej Rodziny.
19.00- + Teresę Poprawa

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Ogłoszenia1. Jutro w liturgii Uroczystość św. Józefa, patrona naszej Diecezji. Msze św. z zawierzeniem Rodzin naszej parafii św. Józefowi o godz. 10.00 i 18.00.
2. We wtorek zebranie Zespołu Charytatywnego o godz. 19.00. W środę i piątek od 18.00 do 19.00 rodziny, które złożyły deklarację na pomoc żywnościową mogą odbierać przydzielone im produkty w Domu Parafialnym.
3. W środę zapraszam na Mszę św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.00
4. W czwartek w naszej parafii przeżyjemy Dzień Spowiedzi Wielkopostnej. Kapłani będą posługiwali od 18.15 do 19.30. Wcześniej od godz. 15.00 do 16.00 i 16.45 do 17.45 spowiedź w Sulmierzycach.
5. W piątek o godz.17.30 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po mszy św. spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
6. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy w liturgii Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 9.30. Mszą św. i Drogą Krzyżową ulicami Chwaliszewa o godz. 19.00 rozpoczniemy przeżywanie tygodnia męki i śmierci Pana Jezusa. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, a druhów Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy.
7. Dziękujemy za posługę porządkowania kościoła Państwu:Marii Jakubowskiej, Elżbiecie Błaszczyk, Bernadecie Nowak, Krystynie Zmyślonej.
8. Bóg zapłać Rodzinom (63/205), które złożyły swoje ofiary na jałmużnę postną. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w II niedzielę marca- zebraliśmy 1374,43 zł. Na koncie remontowym posiadamy 5365,65 zł.
9. Zachęcam do zakupu Opiekuna oraz Listu do chorych.
10. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Ogłoszenia1. Serdecznie witam w naszej Parafii ks. Witolda Dolnego, z Czarnegolasu, tegorocznego Ojca Rekolekcjonistę. Życzę mu światła Ducha Świętego na czas rekolekcji i całe kapłańskie posługiwanie. Ofiary składane w poniedziałek i wtorek będą naszym darem wdzięczności za posługę rekolekcyjną ks. Witolda. Rekolekcjoniście ofiarujemy także ofiary składane przez rodziny w czasie rekolekcyjnego objazdu chorych.
2. W środę zapraszam na Mszę św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00
3. W piątek o godz.17.30 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
4. Za tydzień Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 8.00. Proszę także o przeprowadzenie zbiórki na Fundusz Remontowy.
5. Dziękujemy za posługę porządkowania kościoła Państwu: Angelice Ciepłej, Zenonowi Musielińskiemu, Teresie i Klaudii Radziszewskim, Agnieszce Ciepłej.
6. Na stoliku pod chórem są koperty dla rodzin na daninę diecezjalną i kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać Rodzinom, które już złożyły swoje ofiary. Dziękuję za ofiarowaną żywność.
7. Zachęcam do zakupu kolejnego numeru Opiekuna.
8. Wszystkim życzę błogosławionego przeżycia czasu Rekolekcji i całego tygodnia.
Komunikaty Kurii Diecezjalnej:
1. Diecezjalny Duszpasterz Par Niesakramentalnych zaprasza Pary Niesakramentalne na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się w piątek 16 marca w Sanktuarium Serce Jezusa Miłosiernego (OO. Jezuici) u. Stawiszyńska 2 w Kaliszu. Temat rekolekcji: Rodzina nie jest problemem tylko szansą wg Adhortacji Amoris Laetitia Papieża Franciszka. Rekolekcje poprowadzi O. Andrzej Lemiesz SJ Diecezjalny Duszpasterz Par Niesakramentalnych. Rekolekcje będą w piątek i w sobotę o godz. 19.00, a zakończenie w niedzielę o godz. 16.00.
2. Zaproszenie na II Diecezjalny Kongres Trzeźwości


REKOLEKCJE

OgłoszeniaParafia p.w. Św. Mikołaja w Chwaliszewie

REKOLEKCJE WELKOPOSTNE

NIEDZIELA 11.03-IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
8.00- MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ
9.30- MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DZIECI
11.00- MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

PONIEDZIAŁEK 12.03 –
8.30- MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
10.30- MSZA ŚW. Z NAUKĄ
19.00- MSZA ŚW. Z NAUKĄ
WTOREK 13.03
8.30- MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – Droga Krzyżowa na zakończenie Mszy świętej.
10.30- MSZA ŚW. Z NAUKĄ – z Sakramentem Chorych – dla starszych parafian.
11.30- OBJAZD CHORYCH
19.00- MSZA ŚW. Z NAUKĄ – modlitwa o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Charbela.

W CZASIE REKOLEKCJI OKAZJA DO SPOWIEDZI WE WTOREK- PÓŁ GODZINY PRZED MSZAMI.
PARAFIALNA SPOWIEDŹ WIELKOPOSTNA- 22 MARCA GODZ. 18.15-19.30

III niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia1. W środę zapraszam na Mszę św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00
2. W czwartek, w Dniu Kobiet przez modlitwę wyraźmy naszą wdzięczność wszystkim Paniom. Wyjątkowo z racji bierzmowania w Uciechowie, u nas Msza św. będzie o godz. 17.00.
3. W piątek o godz.17.30 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po Mszy św. spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
4. Za tydzień rozpoczniemy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE i SZKOLNE. Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 11.00.
5. Dziękujemy za posługę porządkowania kościoła Paniom: Grażynie Krzywda, Dominice Namyślak, Teresie Ciepłej i Alicji Chwaliszewskiej.
6. Na stoliku pod chórem są koperty dla rodzin na daninę diecezjalną i kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać Rodzinom, które już złożyły swoje ofiary. Bóg zapłać za dary żywnościowe ofiarowane w ostatnich dwóch tygodniach. Dziękuję za wykonanie drobnych prac murarskich na plebanii.
7. Zachęcam do zakupu kolejnego numeru Opiekuna. Dla chorych i ich rodzin jest marcowy numer Listu do chorych.
8. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia1. W środę zapraszam na Mszę św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00
2. W I piątek nie będzie objazdu chorych- odbędzie się w rekolekcje. Okazja do spowiedzi od 17.00, o godz.17.30 dzieci- w tym wszystkie pierwszokomunijne, młodzież i dorosłych zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po Mszy św. zapraszam młodzież klasy VII SP oraz II i III Gim. na wstępne spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania.
3. W I sobotę zapraszam czcicieli Maryi, członków kół różańcowych na Mszę św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o 8.00, wcześniej o 7.30 nabożeństwo różańcowe.
4. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 9.30.
5. Bóg zapłać p. Ewie Koniarek i wszystkim rezerwującym miejsca w ławkach w kościele za złożone ofiary. Przy tej okazji pragnę przypomnieć, że rezerwacja miejsca dotyczy całego roku. Pierwszeństwo zajmowania miejsc w ławkach w niedziele, święta- Boże Narodzenie, Boże Ciało itd. i dni powszednie mają rezerwujący. Inne osoby mogą zajmować miejsca dopiero po upewnieniu się o nieobecności rezerwującego. W dni świąteczne poza niedzielą, gdyby zdarzyła się sytuacja, że w kościele są obecni rezerwujący na Mszach o 8.00 i 11.00 pierwszeństwo w zajęciu miejsca ma osoba starsza.
6. Dziękujemy za posługę porządkowania kościoła Paniom: Barbarze Brodali, Irenie Brandt z wnukiem Dominikiem, Paulinie Sędzik, Krystynie Maleszka.
7. Wzorem lat minionych proszę o włączenie się w Wielkim Poście w utrzymanie naszej Diecezji przez daninę diecezjalną. Na stoliku pod chórem są koperty dla rodzin na daninę diecezjalną i kwiaty do Bożego Grobu.
8. Zachęcam do zakupu kolejnego numeru Opiekuna. Dla chorych i ich rodzin jest już marcowy numer Listu do chorych.
9. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

I niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia1. Dziś po Mszach św. o godz. 8.00 i 11.00 p. Ewa Koniarek będzie zbierała ofiary za ławki. Panów Radnych i Rodziny proszę także o przeprowadzenie zbiórki na Fundusz Remontowy.
2. W środę zapraszam na Mszę św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00
3. W piątek o godz.17.30 dzieci- w tym wszystkie pierwszokomunijne, młodzież i dorosłych zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
4. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 8.00.
5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w zeszłą niedzielę- zebraliśmy 1582,50 zł. Bóg zapłać za indywidualną ofiarę na parafię w wysokości 800 zł. Dziękujemy za posługę porządkowania kościoła Paniom: Martynie Pospiech, Monice Pospiech, Krystynie Maciejaszek, Marii Kazubek.
6. Zachęcam do zakupu kolejnego numeru Opiekuna, dla chorych i ich rodzin jest jeszcze lutowy numer Listu do chorych.
7. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

VI niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy o chorych i otoczmy ich szczególną modlitwą.
2. W środę będziemy przeżywać Popielec i rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 10.00 i 18.00. Obowiązuje nas post ścisły.
3. W piątek o godz.17.30 dzieci, młodzież i dorosłych zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
4. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale po sumie.
5. Za tydzień po Mszach św. o godz. 8.00 i 11.00 p. Ewa Koniarek będzie zbierała ofiary za ławki. Panów Radnych i Rodziny proszę także o przeprowadzenie zbiórki na Fundusz Remontowy.
6. Dziękujemy za posługę porządkowania kościoła Paniom: Danucie Szyszka, Iwonie Filipczak i Sewerynie Pinkowskiej.
7. Zachęcam do zakupu kolejnego numeru Opiekuna, dla chorych i ich rodzin jest lutowy numer Listu do chorych.
8. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia i dobrego rozpoczęcia czasu pokuty i nawrócenia w Wielkim Poście.

V niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Dziś odbywa się zbiórka do puszek na utrzymanie klasztorów sióstr klauzurowych naszej Diecezji.
2. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
3. Za tydzień 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Naszych bliskich chorych otoczmy szczególną modlitwą.
4. Osoby, które miały w roku 2017 zarezerwowane miejsca w ławkach, a nie dokonały opłaty proszę o uzupełnieni w tym tygodniu u p. Ewy Koniarek zeszłorocznych zaległości. Brak wniesienia opłaty będzie skutkować skreśleniem z listy i wpisaniem na listę innej osoby, która oczekuje na miejsce. Przy tej okazji informuję, że mamy dużo chętnych i dlatego kwartalna zaległość bez poinformowania o przyczynie p. Ewy będzie skutkowała skreśleniem z listy rezerwujących miejsce.
5. Dziękujemy za posługę porządkowania kościoła Państwu: Bożenie Jasik, Magdalenie Ciesiółce, Jaśminie Szulc, Małgorzacie Szulc i Weronice Kostce. Bóg zapłać pewnej rodzinie za ofiarę w wysokości 400 zł na inwestycje w naszej parafii. Dziękuję wszystkim osobom (Lucyna Pomogier, Krystyna Maleszka, Danuta Florkowska, Roman, Józef, Wojciech i Piotr Florkowscy, Dariusz Misiak, Paweł Maleszka), które zdemontowały dekorację bożonarodzeniową w kościele.
6. Zachęcam do zakupu kolejnego numeru Opiekuna, dla chorych i ich rodzin jest kolejny numer Listu do chorych.
7. Do wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Władysławę Oleszyńską- wieczny odpoczynek…
8. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

IV niedziela zwykła

Ogłoszenia1. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
2. W I piątek przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego- Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 10.00, 15.00 i 18.00. Na Mszy św. wieczornej poświęcenie świec dzieciom pierwszokomunijnym. Na Msze św. przynieśmy gromnice zaopatrzone w odpowiednie kołnierzyki- okapniki. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie pół godz. przed Mszami. Wyjątkowo z racji święta nie będzie objazdu chorych. Z uwagi na święto udzielam też wszystkim, którzy będą w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. i świętować dyspensy od postu piątkowego.
3. W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. O 7.30 nabożeństwo różańcowe.
4. Za tydzień zbiórka do puszek na utrzymanie klasztorów sióstr klauzurowych naszej Diecezji.
5. Dziękujemy za posługę porządkowania kościoła Państwu Joannie Filipczak, Marii Pawlak, Bożenie Koniarek i Barbarze Oleśków z s. Michałem. Dziękuję Rodzinom za wszystkie spotkania kolędowe- za wspólną modlitwę, rozmowy, posiłki i ofiary kolędowe.
6. Zachęcam do zakupu kolejnego numeru Opiekuna.
7. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

III niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Dziś:
- na Mszy św. o godz. 11.00 gościmy zespół dziecięco- młodzieżowy Tacy a nie inni
- proszę Rodziny i Radnych o dokonanie zbiórki na Fundusz Remontowy. Listy można jeszcze odebrać w zakrystii.
2. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
3. W sobotę o godz. 10.00 na hali szkolnej odbędzie się Turniej Piłki Nożnej Ministrantów.
4. Za tydzień po Mszy św. o 9.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
5. Dziękujemy za posługę porządkowania kościoła Państwu: Urszuli Kłopockiej, Waldemarowi Kołodziejowi, Marzenie Szulc i Leokadii Kaczmarek. Bóg zapłać dwóm rodzinom za ofiary na cele remontowe w łącznej wysokości 600 zł. W II niedzielę stycznia zebraliśmy na tacę remontową 1860 zł. Stan funduszu wynosi 10110 zł. Dobrodziejom niech Bóg wynagradza wszelkimi potrzebnymi łaskami.
6. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

Strona 1 z 11 1 2 3 4 > >>
© 2007-2011 Parafia Chwaliszewa (PHP Fusion, by Dawid Tomaszewski)
273,648 Unikalnych wizyt