Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja bp w Chwaliszewie
22.10.2017

IntencjePoniedziałek 23.10
Za Parafian i Dobrodziejów
Wtorek 24.10
18.00 + Marcina, Teodozję, Ryszarda Śliwińskich, Józefa, Rozalię, Romana, Teresę Michalaków, Andrzeja Gawła, Zygmunta Mazura, Bolesława Paryasa, zm. z rodz. Śliwińskich, Zielińskich i Michalaków.
Środa 25.10
18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy:
- w 30 roczn. ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o Boże błogosławieństwo
+ Zbigniewa Filipczaka (od r. Jędrzejaków i Karolczaków)
+ Jana Nowaka, Felicję Rychlik, Dominikę Walczak, Irenę Jura, Krystynę Ibron, Jana Czajkę, Jana Brdysa, Kazimierę Szczotka, Andrzeja Kurzawę, Stefana Kierzka, Barbarę i Jerzego, zm. kapłanów.
Czwartek 26.10
18.00- + Marka, Wacława, Marię, Józefa Błaszczyków, Marię, Stanisława Brodala, Helenę, Zofię, Kazimierza Zmyślonych, Edmunda Ciepłego, zm. z rodz. Błaszczyków i Brodalów.
Piątek 27.10
18.00 – + Stanisława (r.śm.), Marię Migulskich, Klarę, Józefa, Romualda Kazubek, Teresę Minta, Stanisława Stanisławskiego, zm. z rodz. Kalaków i Mikołajczyków.
Sobota 28.10
13.00- chrzest: Michał Pospiech
17.00- do Matki Bożej NP i św. Mikołaja z podziękowaniem za dat życia i prośbą o opiekę, dobre rozeznanie drogi życiowej i zdrowie dla całej rodziny Mikołaja z okazji jego 18. urodzin.
18.00- + Czesława (r.śm.), Helenę, Jadwigę, Jana, Marię Filipczaków, Franciszka, Marię, Stanisława, Cecylię, Antoniego, Koniarków, zm. z rodz. Filipczaków i Koniarków.
Niedziela 29.10
8.00- + Zbigniewa, Seweryna, Annę, Wojciecha Filipczaków, Piotra, Rozalię, Bogusława, Mieczysława Szulców, Katarzynę, Tomasza Cebulskich, zm. z rodz. Szulców i Filipczaków
9.30- + Teresę, Franciszka, Weronikę, Mariana, Kryspina Krzyżosiak, Kazimierę, Wojciecha Tomaszewskich, Marię Florkowską, zm. z rodz. Zwolińskich, Kłopockich i Michała Czewowicza
11.00- + Tadeusza, Jadwigę, Władysława, Zygmunta Zawodnych, Mariannę, Ludwika, Gracjanę, Teresę, Władysława Owoców, Władysławę, Michała Paprockich, Czesławę, Sylwestra Miś, Józefa, Mariana Łączewnych, Kazimierę, Czesława Szwarczyńskich

XXIX niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Przeżywamy dziś Niedzielę Modlitwy o Powołania. Dziękuję, naszemu gościowi, klerykowi z Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu za wspólną modlitwę i świadectwo powołania. Hojnie wesprzyjmy kształcenie przyszłych kapłanów naszymi ofiarami.
2. Od wtorku do piątku zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na Nabożeństwa Różańcowe- godz. 17.30. W niedzielę proszę o odmówienie różańca zamiast Godzinek o 7.30.
3. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00.
4. Już dziś informuję, że w uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą odprawiane o 8.00 w kościele i 11.00 na cmentarzu. Proszę o roztropność i odpowiedzialność w dbałości o porządek w świętym miejscu jakim jest cmentarz. Przypominajmy innym, że odpady wrzucamy tylko do kontenerów- nie obok. Wszystko co nadaje się do segregacji proszę zabrać do domów.
5. Można składać wypominki za naszych zmarłych. Kartki na wypominki są wyłożone pod chórem. Wypominki jednorazowe będą w oktawie Wszystkich Świętych a roczne w każdą sobotę i niedzielę przed Mszami św.- na kartkach proszę zaznaczyć, o której godzinie mają zostać odczytane. Brak adnotacji uznam za zamówienie wypominek jednorazowych. Ofiary za wypominki są dobrowolne.
6. Dziękuję za odnowienie elewacji budynku kaplicy przedpogrzebowej. Panu Romanowi Florkowskiemu dziękuje za prace wykonane na cmentarzu. Dziękujemy za posługę porządkowania kościoła i kwiaty Paniom: Alinie Ciepłej, Bogusławie Pierunek, Genowefie Pospiech, Iwonie Kościelnej. Wszystkim dobrodziejom niech Bóg wynagrodzi wszelkimi potrzebnymi łaskami.
7. Zachęcam do zakupu i lektury Opiekuna.
8. Wszystkim, szczególnie Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzę błogosławieństwa Bożego.

XXVIII niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Dzieci zapraszam w niedziele na Msze św. o godz. 9.30. Dzieci klas IV- VI zbierają kartki Ziarno, które rozwiązujemy wspólnie w szkole. Rodziców ministrantów proszę o motywowanie chłopców do wypełniania zadeklarowanych dyżurów.
2. Dziś proszę Rodziny i Radnych o przeprowadzenie zbiórki na Fundusz Remontowy.
3. Od wtorku do piątku zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na Nabożeństwa Różańcowe- godz. 17.30. W niedzielę proszę o odmówienie różańca zamiast Godzinek o 7.30.
4. Można składać wypominki za naszych zmarłych. Kartki na wypominki są wyłożone pod chórem. Wypominki jednorazowe będą w oktawie Wszystkich Świętych a roczne w każdą niedzielę przed Mszami św.- na kartkach proszę zaznaczyć, o której godzinie mają zostać odczytane. Brak adnotacji uznam za zamówienie wypominek jednorazowych. Ofiary za wypominki są dobrowolne.
5. Za tydzień nasza parafia będzie przeżywać Niedzielę Modlitwy o Powołania i gościć kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu. Hojnie wesprzyjmy ich kształcenie naszymi ofiarami.
6. Dziękuję Panom Edwardowi i Andrzejowi Jankowskim za wykonanie prac murarskich przy kaplicy pogrzebowej. Dziękuję za ofiary złożone na tace w II niedzielę października- zebraliśmy 2240 zł. Bóg zapłać naszej OSP za ofiarę w wysokości 200 zł. Stan naszego konta remontowego wynosi 18790 zł. Do końca października musimy zapłacić p. Markowi Zmyślonemu fakturę na kwotę 24100 zł. Dziękujemy za posługę porządkowania kościoła i kwiaty Paniom: Katarzynie Kołodziejczyk z córką Joanną, Lucynie Nowakowskiej, Małgorzacie Okoniewskiej, Anecie Bielskiej i Anecie Jankowskiej. Wszystkim dobrodziejom niech Bóg wynagrodzi wszelkimi potrzebnymi łaskami.
7. Wszystkim, szczególnie Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzę błogosławieństwa Bożego.

XXVII niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Dziś Kościół w Polsce przeżywa XVII Dzień Papieski- po każdej Mszy św. można uczcić Relikwie naszego wielkiego Rodaka. Po mszach św. odbywa się także zbiórka do puszek na papieski fundusz stypendialny dla biednej i zdolnej młodzieży.
2. Dzieci zapraszam w niedziele na Msze św. o godz. 9.30. Dzieci klas IV- VI zbierają kartki Ziarno, które rozwiązujemy wspólnie w szkole. Rodziców ministrantów proszę o motywowanie chłopców do wypełniania zadeklarowanych dyżurów.
3. Od wtorku do czwartku zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na Nabożeństwa Różańcowe- godz. 17.30. W niedzielę proszę o odmówienie różańca zamiast Godzinek o 7.30.
4. W piątek nie będzie różańca o 17.30. W tym dniu zapraszam czcicieli Matki Bożej na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00.
5. W sobotę z racji ślubu nie będzie wspólnego nabożeństwa różańcowego.
6. W przyszłą niedzielę proszę Rodziny i Radnych o przeprowadzenie zbiórki na Fundusz Remontowy.
7. Można składać wypominki za naszych zmarłych. Kartki na wypominki są wyłożone pod chórem. Wypominki jednorazowe będą w oktawie Wszystkich Świętych a roczne w każdą niedzielę przed Mszami św.- na kartkach proszę zaznaczyć, o której godzinie mają zostać odczytane. Wszystkie ofiary za wypominki są dobrowolne.
8. Dziękuję Panom Stanisławowi Zimnemu, Zbigniewowi Ciepłemu, Romanowi, Stanisławowi i Maciejowi Florkowskim, Mariuszowi Maleszce i Józefowi Paprockiemu, którzy wczoraj usunęli drzewo z cmentarza, złamane po ostatniej nawałnicy. Dziękuję za indywidualne ofiary rodzin na remont wieży w kwocie: 400 zł (200 i 2 razy 100 zł). Dziękuję za dzisiejsze ofiary składane na tace- przeznaczymy je na spłatę prac remontowych. Dziękujemy za posługę porządkowania kościoła i kwiaty Paniom: Wiolecie Marszałek z c. Julią, Marzenie Galer, Małgorzacie Zydorowicz i Annie Binek. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim dobrodziejom wszelkimi potrzebnymi łaskami.
9. Zachęcam do zakupu i lektury Opiekuna.
10. Wszystkim, szczególnie Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzę błogosławieństwa Bożego.

XXVI niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Dzieci zapraszam w niedziele na Msze św. o godz. 9.30. Dzieci klas IV- VI zbierają kartki Ziarno, które rozwiązujemy wspólnie w szkole. Rodziców ministrantów proszę o motywowanie chłopców do wypełniania zadeklarowanych dyżurów.
2. Od wtorku do soboty zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na Nabożeństwa Różańcowe- godz. 17.30. W niedzielę proszę o odmówienie różańca zamiast Godzinek o 7.30.
3. W środę zapraszam czcicieli Matki Bożej na Nowennę o godz. 18.00.
4. W I piątek objazd chorych od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi od 16.45.
5. W I sobotę miesiąca: różaniec o 7.30, Msza wynagradzająca Sercu Maryi o 8.00. W sobotę także zbiórka ministrantów o godz. 10.00
6. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie przeżywać XVII Dzień Papieski- na każdej Mszy św. uczcimy Relikwie naszego wielkiego Rodaka. Po mszach św. zbiórka do puszek na papieski fundusz stypendialny dla biednej i zdolnej młodzieży.
7. Dziękuję za indywidualne ofiary rodzin na remont wieży w kwocie: 400 zł (4 razy 100 zł). Dziękujemy za posługę porządkowania kościoła i kwiaty Paniom: Ewie Serek, Annie i Ani Cegła, Natalii Karolczak, Bożenie Kokot. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom wszelkimi potrzebnymi łaskami.
8. Wszystkim, szczególnie Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzę błogosławieństwa Bożego.

XXV niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Dzieci zapraszam w niedziele na Msze św. o godz. 9.30. Dzieci klas IV- VI zbierają kartki Ziarno, które rozwiązujemy wspólnie w szkole. Rodziców ministrantów proszę o motywowanie chłopców do wypełniania zadeklarowanych dyżurów.
2. W środę zapraszam czcicieli Matki Bożej na Nowennę o godz. 18.00.
3. Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się uroczyste poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych.
4. Dziękuję za indywidualne ofiary rodzin na remont wieży w kwocie: 750 zł (200, 250 i 300 zł). Dziękuję Panom: Markowi, Adamowi i Waldemarowi Cegła, Jakubowi Michalskiemu za prace przy uporządkowaniu drewna z drzew przykościelnych. Dziękujemy za posługę porządkowania kościoła i kwiaty Paniom: Renacie Młynarczyk, Franciszce Grenda, Hannie Ciepłej, Izabeli Krawiec. Bóg zapłać za żywność. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom wszelkimi potrzebnymi łaskami.
5. Zachęcam do zakupu nowego Opiekuna.
6. Wszystkim, szczególnie Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego.

Ogłoszenie społeczne
We wtorek, 26 września o godz.19.00 w Domu Kultury odbędzie wiejskie w sprawie podziału funduszu sołeckiego na rok 2018.

XXIV niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30. odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci- kandydatów do I Komunii świętej.
2. Dziś także, proszę o dokonanie zbiórki na Fundusz Remontowy.
3. Od nowego roku szkolnego zapraszam chłopców, którzy chcieliby służyć Bogu przy ołtarzu. Zapisy w dni powszednie przed Mszą św. Zbiórka ministrantów, którzy pragną służyć Bogu w roku 2017/2018 w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
4. Bóg zapłać za waszą ofiarność i życzliwość- serdecznie dziękuję za wsparcie po śmierci Taty- za obecność Delegacji na pogrzebie, wspólną modlitwę i zamówione Msze św. Postanowiłem, że ofiary z Mszy św. pogrzebowych w wysokości 1560 zł zasilą konto remontowe. Dziękuję: za indywidualne ofiary rodzin na odrestaurowanie wieży w kwocie: 1500 zł (100, 200, 500 i 700 zł). Dziękuję za tacę z II niedzieli września- zebraliśmy 2024,50 zł. Stan funduszu wynosi 12. 590 zł. Dziękuję Panom: Marcinowi i Michałowi Adamiakom za prace przy porządkowaniu drewna z wieży. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom wszelkimi potrzebnymi łaskami. Dziękujemy za posługę porządkowania i kwiaty Państwu: Beacie Jasik, Tadeuszowi Jankowskiemu, Sylwii Bielawnej, Ewie Musiał, Natalii Marszałek.
5. Caritas Diecezji Kaliskiej realizuje Program - Pomoc Żywnościowa dla osób najbardziej potrzebujących.
Pomoc kierowana do osób i rodzin o niskich dochodach i udzielana będzie w postaci artykułów spożywczych, które będą przekazywane osobom bezpłatnie.
Pomoc w ramach Programu udzielana jest osobom, których dochód nie przekracza:
• 1268 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej,
• 1028 zł w przypadku osoby w rodzinie
na podstawie skierowań wydawanych przez ośrodek pomocy społecznej. Osoby chętne do wzięcia udziału w programie proszę o dostarczenie zaświadczeń o dochodach do dnia 24 września.
6. Wszystkim, szczególnie Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego.

XXIII niedziela zwykła

Ogłoszenia1. We wtorek wyjątkowo nie będzie Mszy św. w naszym kościele.
2. W środę wyjątkowo zapraszam na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy połączoną z Nabożeństwem Fatimskim o godz. 20.00.
3. W sobotę nasi ministranci wezmą udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Ministrantów do Św. Józefa w Kaliszu.
4. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30. odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci- kandydatów do I Komunii świętej.
5. Za tydzień także, proszę o dokonanie zbiórki na Fundusz Remontowy.
6. Od nowego roku szkolnego zapraszam chłopców, którzy chcieliby służyć Bogu przy ołtarzu. Zapisy w dni powszednie przed Mszą św.
7. Polecam lekturę Opiekuna.
8. Bóg zapłać za waszą ofiarność i życzliwość- dziękuję za życzenia imieninowe- indywidualne oraz delegacjom Koła Emerytów, Różom Różańcowym, Panu Sołtysowi i Radzie Parafialnej oraz Ministrantom. Serdecznie dziękuję: za indywidualne ofiary rodzin na odrestaurowanie wieży w kwocie: 2 razy po 200 zł. Dziękuję 2 rodzinom za żywność. Dziękuję Panom: Zbigniewowi Ciepłemu i Mariuszowi Grendzie za pocięcie drzew, p. Romanowi Kaikowi za naprawę zewnętrznego oświetlenia kościoła. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom wszelkimi potrzebnymi łaskami. Dziękujemy za posługę porządkowania i kwiaty Paniom: Bożenie Ciepłej, Weronice Szakiel, Martynie Filipczak, Ewie Zawodnej i Joannie Pawlak.
9. W piątek późnym wieczorem w mojej obecności Pan Bóg odwołał do wieczności ś.p. Jerzego, mojego Tatę. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 12.09 o godz. 12.00 w Parafii MB Fatimskiej przy ul. Krętej w Ostrowie. Msze św. pogrzebowe można zapisywać u p. Ewy Koniarek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
10. Wszystkim, szczególnie Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego.

XXII niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Na polecenie Biskupa Kaliskiego dziś odbywa się zbiórka do puszek na pomoc Caritas dla poszkodowanych w ostatnich nawałnicach. Bóg zapłać za serce okazane potrzebującym.
2. Jutro rozpoczęcie Roku Szkolnego: 8.30- uroczystość w szkole, 9.30- Msza św. w kościele. Przedszkole pracuje już normalnie od godz. 8.00- dzieci zabierają śniadanie i kapcie.
3. W środę zapraszam na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
4. W piątek 8 września święto Narodzenia NMP. Msze św. z poświęceniem ziarna siewnego o 10.00 i 18.00. Dokonamy także uroczystego Aktu Poświęcenia Matce Bożej naszej parafii. Serdecznie zapraszam.
5. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla wszystkich dzieci klasy I.
6. Od nowego roku szkolnego zapraszam chłopców, którzy chcieliby służyć Bogu przy ołtarzu. Zapisy w dni powszednie przed Mszą św.
7. Bóg zapłać za waszą ofiarność i życzliwość. Serdecznie dziękuję: za indywidualne ofiary rodzin na remont wieży w kwocie: 100 i 300 zł, p. Annie Binek za ofiarę w wysokości 250 zł za nowy pomnik. Dziękuję za żywność. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom wszelkimi potrzebnymi łaskami.
8. Dziękujemy za posługę porządkowania i kwiaty Paniom: Małgorzacie Janura, Marii Urbaniak z c. Weroniką, Małgorzacie Mikołajczyk, Agnieszce Mikołajczyk.
9. Wszystkim, szczególnie Dzieciom, Młodzieży, Rodzicom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego.

XXI niedziela zwykła

1. Zapraszam na wycieczkę- pielgrzymkę rowerową na odpust do Sanktuarium MB Pocieszenia w Lutogniewie. Wyjazd dziś o godz. 14.00. Zbiórka na parkingu przy kościele.
2. W środę zapraszam na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
3. W I piątek miesiąca: objazd chorych od 9.00. Okazja do spowiedzi od 17.00. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież- niech każdy wejdzie w rok szkolny w stanie łaski uświęcającej.
4. W I sobotę miesiąca zapraszam czcicieli Maryi i członków Żywego Różańca na Różaniec o 7.30 i Mszę Św. o godz. 8.00.
5. Na polecenie Biskupa Kaliskiego w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Caritas dla poszkodowanych w ostatnich nawałnicach.
6. Polecam zakup i lekturę Opiekuna.
7. Bóg zapłać za indywidualne ofiary rodzin na remont wieży. Bóg zapłać organizatorom za piękne przygotowanie tegorocznych Dożynek. Ofiary z Mszy św. Dożynkowej w wysokości 452,50 zł zasiliły nasz Fundusz Remontowy. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom. Osobno dziękuję ofiarodawcom za żywność.
8. Dziękujemy za posługę porządkowania i kwiaty Paniom: Ewelinie Sobierajczyk, Marii Gniazdowskiej, Janinie Nowackiej i Małgorzacie Baran.
9. Wszystkim, szczególnie Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego

XX niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Dziś przeżywamy w Chwaliszewie Dożynki Wiejskie. Msza św. dziękczynna za plony będzie o godz. 15.00.
2. W środę zapraszam na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
3. Z racji wakacji i Uroczystości Dożynkowych sierpniową zbiórkę na fundusz remontowy proszę przeprowadzić w IV niedzielę miesiąca lub we wrześniu.
4. Poszukuję osoby dorosłej, wykształconej muzycznie, która podjęłaby, od września, posługę prowadzenia chórku dziecięcego. Proszę o kontakt, jeśli ktoś zna kogoś takiego.
5. Zapraszam na wycieczkę- pielgrzymkę rowerową na odpust do Sanktuarium MB Pocieszenia w Lutogniewie. Wyjazd w przyszłą niedzielę o godz. 14.00. Zbiórka na parkingu przy kościele.
6. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na remont wieży. W tym tygodniu ofiarowano 1200 zł: dwie rodziny po 500 zł, KGW 200 zł. Niech Bóg wynagrodzi ofiarodawcom.
7. Dziękujemy za posługę porządkowania i kwiaty Państwu: Elżbiecie Zimnej, Katarzynie Olejnik- Zimnej, Janinie Kaik, Iwonie Cepa, Krystianowi Kecherowi, Annie Ciepłej, Karolinie Bestry. Proszę aby Państwo w tygodniu we wtorek po Mszy św. poodkurzali kościół.
8. Dziękuję ofiarodawcom za żywność.
9. Wszystkim, szczególnie Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego.

Strona 1 z 9 1 2 3 4 > >>
© 2007-2011 Parafia Chwaliszewa (PHP Fusion, by Dawid Tomaszewski)
250,563 Unikalnych wizyt