Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja bp w Chwaliszewie
20.05.2018

IntencjePoniedziałek 21.05
Matki Kościoła - poza parafią- Za Parafian i w intencji powołań
Wtorek 22.05 18.00- + Michalinę, Jana Sworów, Pelagię, Franciszka, Edwarda Kalaków, Irenę, Edwarda Czwojdzińskich, Paulinę Wachowiak, Marię, Stanisława Migulskich, Teresę, Bolesława Walensów, Mariannę Walczak, Teresę Kaczmarek
Środa 23.05
18.00- Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy:
+ Stanisława Marcinkowskiego
+ Jana Czajkę, Dominikę Walczak, Jana Brdysa, Kazimierę Szczotka, Andrzeja Kurzawę, Bolesława Kłopockiego, Marię Filipiak, Mariana Ciepłego, Władysławę Oleszyńską, Leszka Młynarczyka, Stanisława Nowaka, Józefa Zydorowicza, Barbarę i Jerzego, zm. kapłanów.
Czwartek 24.05 18.00- + Jerzego Talarskiego
Piątek 25.05 18.00- + Stanisława, Mariannę, Stefana Pinkowskich, Pelagię, Wojciecha, Stanisława, Kazimierza, Teresę i Grzegorza Wojciechowskich, Zofię, Mariana Jelonków, Teresę, Kazimierza Kulasów, Józefa Zająca, Pelagię, Władysława Włodarczyków, Krystynę Puchalską.
Sobota 26.05 16.00- chrzest: Nadia Helena Cegła
17.00- chrzest: Wiktor Kokot
18.00- z okazji 18 urodzin dziękując Panu Bogu i Matce Najświętszej za dar życia i otrzymane łaski, prosząc o zdrowie, dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo dla Oli i całej rodziny.
Niedziela 27.05 8.00- + Stanisławę (r.śm.), Stanisława Kołodziejczyków, Annę, Wojciecha Filipczaków i ich rodziców.
9.30- + Jadwigę, Henryka Burszyk, Halinę Ankudowicz, zm. z rodz. Zwolińskich i Pomogierów.
11.00- ¬+ Mariannę, Mariannę, Józefa, Dominikę Walczak, Annę, Antoniego, Czesławę Kuźnickich, Helenę, Mariana Karwik, Teodozję, Józefa Włodarczyków, Stanisławę, Krystynę, Bogdana, Marię Kecher, Henryka Kryś oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Zesłanie Ducha Świętego

Ogłoszenia1. Proszę o przeprowadzenie dziś w rodzinach zbiórki na fundusz remontowy.
2. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
3. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św.
4. W czwartek 31 maja Kościół będzie przeżywać Boże Ciało. W tym roku procesja przejdzie ulicą Zdunowską- I ołtarz obok p. Baran (przygotowują mieszkańcy ul Zdunowskiej- od p. Ciepłych do Sobierajczyk ), II- Figura Matki Bożej (Leśna) III- przy krzyżu (Zdunowska od p. Pierunek do Łączewnych), IV- na skrzyżowaniu przy kościele (ul. Kwiatowa). Naszych strażaków proszę o zabezpieczenie trasy procesji.
5. Serdecznie dziękuję: za posługę porządkowania naszej świątyni Paniom: Patrycji Makowskiej, Teresie Zmyślonej, Teresie Zielezińskiej i Grażynie Kołodziej; p. Krzysztofowi Kurzawskiemu i Stanisławowi Szymczakowi za montaż nowej tablicy ogłoszeniowej; ofiarodawcom za ofiary składane w poprzednią niedzielę- zebraliśmy 1588,90 zł.
6. Zachęcam do zakupu Opiekuna i Gościa Niedzielnego. Dzieci klas IV-VI obowiązkowo zbierają kartki Ziarno. Jest to pomoc katechetyczna, którą wykorzystujemy w katechezie.
7. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia- niech Pan wszystkim nam błogosławi a Duch Święty napełnia nasze serca.

Wniebowstąpienie Pańskie

Ogłoszenia1. W Białym Tygodniu zapraszam od wtorku wszystkie rodziny dzieci pierwszokomunijnych na Mszę św. o godz. 18.00.
2. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
3. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św.
4. Za tydzień w liturgii będziemy przeżywać Zesłanie Ducha Świętego. Proszę o przeprowadzenie w rodzinach zbiórki na fundusz remontowy.
5. Serdecznie dziękuję: za posługę porządkowania naszej świątyni rodzinom klasy I. Dziękuję Rodzinom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie dzieci do dzisiejszej uroczystości, za dekorację kościoła, dar dla parafii i współpracę przez cały rok. Dziękuję Pani Katechetce Kamilli Paulińskiej za przygotowanie dzieci.
6. Zachęcam do zakupu Opiekuna i Gościa Niedzielnego. Dzieci klas IV-VI obowiązkowo zbierają kartki Ziarno. Jest to pomoc katechetyczna, którą wykorzystujemy w katechezie.
7. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia- niech Pan wszystkim nam błogosławi.

VI Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia1. Aktualności tygodnia:
- próby dzieci pierwszokomunijnych w kościele w poniedziałek i piątek o godz. 16.00. Próbna spowiedź w piątek o 15.30.
- w środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00
- sprzątanie kościoła przed I Komunią odbędzie się w czwartek 10.05 o godz. 17.00. Posługę tę tradycyjnie pełnią wszystkie rodziny, których dzieci przystąpią do I Komunii w następnej turze (w 2020 roku).
- w sobotę Nabożeństwo Pojednania i odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych- spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin o godz. 9.45.
- kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św.
- w przyszłą niedzielę uroczystość I Komunii świętej o godz. 11.00. Pozostałe Msze św. o 8.00, 9.30 i 20.00 z Nabożeństwem Fatimskim.
2. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni i kwiaty p. Ewie Lis, Marii Polak, Irenie Lipskiej, Monice Kokot. Dziękuję za ogromną pomoc przy uporządkowaniu parafialnego budynku gospodarczego p. Józefowi i Marcinowi Adamiakom oraz Erykowi Gąbce. Dziękuje p. Józefowi Śliwińskiemu za naprawę schodów przed kościołem. Dziękuję za ofiary złożone 3 maja- zebraliśmy na spłatę ostatnich prac 674,70 zł. W ostatnim tygodniu z bieżących dochodów opłaciłem renowację płotu. Poszukuję chętnej osoby do ułożenia krawężników wokół kościoła.
3. Zachęcam do zakupu nowego Opiekuna i Gościa Niedzielnego. Dzieci klas IV-VI obowiązkowo zbierają kartki Ziarno. Jest to pomoc katechetyczna, którą wykorzystujemy w katechezie.
4. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia- niech Zmartwychwstały i Miłosierny Pan wszystkim nam błogosławi.


V Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia1. Aktualności tygodnia:
- próby dzieci pierwszokomunijnych w kościele w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.00. Już dziś informuję, że sprzątanie kościoła przed I Komunią odbędzie się w czwartek 10.05 o godz. 17.00. Posługę tę tradycyjnie pełnią wszystkie rodziny, których dzieci przystąpią do I Komunii w następnej turze (w 2019 roku).
- w poniedziałek w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbędzie się Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
- w środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00
- w czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski- msze św. jak w niedziele. Ofiary składane na tace przeznaczymy na opłacenie rachunku za kostkę i krawężniki nowego chodnika. Potrzebujemy na ten cel 1100 zł. Za renowację płotu musimy zapłacić 7180 zł.
- kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek, środę i piątek po Mszy św.
- w I piątek objazd chorych od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi w kościele od 17.15. Kandydatów do bierzmowania po Mszy św. zapraszam na spotkanie przy grillu. Biskup Kaliski udzielił w tym dniu na terenie Diecezji Kaliskiej dyspensy od pokarmów mięsnych.
- w I sobotę Różaniec o 7.30, Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o 8.00.
2. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni i kwiaty p. Agnieszce Tomaszewskiej, Annie Ciepłej, Iwonie Roszczak, Anecie Koniarek. Dziękuję za pomoc przy myciu płotu. Dziękuję p. Dariuszowi Misiakowi z s. Mateuszem za pielęgnację zieleni wokół kościoła. Bóg zapłać p. Kazimierze Kalak.
3. Zachęcam do zakupu Opiekuna i Gościa Niedzielnego
4. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia- niech Zmartwychwstały i Miłosierny Pan wszystkim nam błogosławi.

IV Niedziela Wielkanocna 2018

OgłoszeniaOgłoszenia Duszpasterskie- 22.04.2018 IV Niedziela Wielkanocna

1. Aktualności tygodnia:
- w środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.00
- kancelaria parafialna czynna będzie od wtorku do czwartku przez pół godziny po Mszy św.
- w piątek 27.04. o godz. 11.00 w naszym kościele odbędzie się uroczyste sadzenie pamiątkowych drzew dla uczczenia 100 rocznicy Odrodzenia Polski. Wyrażam wdzięczność Nadleśnictwu Krotoszyn oraz Polskiemu Towarzystwu Leśnemu za wybór naszej parafii dla tej inicjatywy. Osobne podziękowanie
- w piątek także zapraszam młodzież na Spotkanie Młodych ze św. Józefem w Krotoszynie. W programie m.in. koncert i konferencja. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą obowiązkowo w tym wydarzeniu- zamiast comiesięcznego spotkania w naszym kościele. Wyjazd autokarem o godz. 16.15. Powrót ok. 20.30.
2. Serdecznie dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni i kwiaty p. Lucynie Sobańskiej, Irenie Paprockiej, Renacie Kłopockiej, Katarzynie i Lucynie Pomogier. Dziękuje państwu Lucynie, Oldze, Ireneuszowi Pomogier i Marzenie Popielas za demontaż dekoracji wielkanocnej. Bardzo serdecznie dziękuję Panom: Michałowi Szwaja, Waldemarowi Młynarczykowi, Tomaszowi Kulskiemu i Maksymilianowi Florkowskiemu za wykonanie nowego chodnika przy kościele. Ta cenna inicjatywa wymienionych Panów umożliwi podjazd z wózkami oraz ułatwi osobom starszym podejście do kościoła. We wtorek lub środę proszę o Panów z Rady o zorganizowanie mycia płotu, aby w czwartek można zamontować przęsła.
3. Zachęcam do zakupu Opiekuna i Gościa Niedzielnego
4. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia- niech Zmartwychwstały i Miłosierny Pan wszystkim nam błogosławi.

III Niedziela Wielkanocna 2018

OgłoszeniaOgłoszenia Duszpasterskie- 15.04.2018 III Niedziela Wielkanocna

1. Aktualności tygodnia:
- dziś w Kościele przeżywamy Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Niech będzie to dla nas zachętą do pogłębiania znajomości Słowa Bożego. Dziś także III niedziela miesiąca i zbiórka na Fundusz remontowy w rodzinach.
- w środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00
- kancelaria parafialna czynna będzie od wtorku do piątku przez pół godziny po Mszy św.
2. Po rozeznaniu podjąłem decyzję o odłożeniu prac na kościele. W najbliższym czasie natomiast pilniejszą pracą ze względu na coraz większą korozję, jest odnowienie płotu wokół kościoła. Szacunkowy koszt piaskowania, cynkowania i malowania to ok. 7000 zł.
3. Serdecznie dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni i kwiaty p. Teresie Kołodziejczyk, Marii Dutkowiak, Aldonie Chmielarz, Annie Sikorze. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za składane tydzień temu ofiary na tace remontową- zebraliśmy 1384,72 zł. Na parafialnym koncie remontowy posiadamy 6755,65 zł.
4. Zachęcam do zakupu Opiekuna i Gościa Niedzielnego.
5. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia- niech Zmartwychwstały i Miłosierny Pan wszystkim nam błogosławi.

Niedziela MIłosierdzia Bożego 2018

Ogłoszenia1. W tym tygodniu:
- w poniedziałek kapłani naszej diecezji przeżywają w Kaliszu Dzień Świętości Życia Kapłańskiego.
- w środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00
- w czwartek Jubileusz 50-lecia istnienia świętuje nasze Koło Gospodyń Wiejskich.
2. Pragnę poinformować was drodzy Parafianie, że w ostatnich tygodniach wraz z p. Kamilem Łopuszyńskim, specjalistą d/s. budowlanych odbyliśmy rozmowy z p. Jerzym Cieplikiem, właścicielem firmy ARTIFEX z Krotoszyna zajmującej się profesjonalnym odnawianiem obiektów sakralnych. Firma ta jest rekomendowana przez wiele parafii oraz konserwatorów zabytków. Specjalizuje się w renowacji zabytków i posiada szerokie doświadczenie na tym polu. Po negocjacjach firma jest gotowa podjąć się prac przy gruntownej odnowie, technikami renowacyjnymi zewnętrznych ścian naszego kościoła. W zakres prac weszłoby umycie, oczyszczenie i zabezpieczenie zewnętrznych ścian konserwatorskimi środkami chemicznymi, uzupełnienie wszystkich ubytków, odnowienie ścian, zniwelowanie pęknięć, odbudowa gzymsów oraz gruntowanie i finalne pomalowanie całego kościoła. Po pomiarach wyszło ok. 800 m2 powierzchni. Dodatkowo zostałyby odnowione boczne drzwi do kościoła i pomalowany przedsionek- tam gdzie jest zakrystia ministrancka. Na wykonane prace właściciel firmy zobowiązał się udzielić 5 letniej gwarancji. Z uwagi na czasowe wstrzymanie przez konserwatora prac na kościele w Goliszewie, prace u nas mogłyby rozpocząć się w bieżącym tygodniu i jest duże prawdopodobieństwo zakończenia ich przed uroczystością I Komunii. Dziś i jutro proszę o indywidualne konsultacje członków Parafialnej Rady Ekonomicznej a was wszystkich proszę o modlitwę. Przewodniczącego Rady proszę o ustalenie terminu zebrania z członkami w bieżącym tygodniu.
3. Serdecznie dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni i ofiarę na potrzeby parafii p. Ewie Łopuszyńskiej, Annie Sobczak, Łucji Rychlik i Jolancie Śliwińskiej. Dziękuję p. Romanowi Kaikowi za naprawę instalacji elektrycznej w bocznym przedsionku kościoła. Osobno bardzo serdecznie dziękuję p. Kazimierze Kalak. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za składane dziś ofiary na tace remontową.
4. Zachęcam do zakupu Opiekuna i Gościa Niedzielnego.
5. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia- niech Zmartwychwstały i Miłosierny Pan wszystkim nam błogosławi.

Wielkanoc 2018

Ogłoszenia1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny- Msze św. o 8.00, 9.30 i 11.00. Zbiórka do puszek na KUL. Jutro także mija 13. rocznica przejścia do wieczności św. Jana Pawła II- po Mszach będzie można oddać cześć Relikwiom Świętego.
2. W tym tygodniu:
- I piątek- nie będzie objazdu chorych, spowiedź od 17.15
- I sobota- różaniec o 7.30 i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o 8.00.
3. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Na Mszy św. o 9.30 poświecenie modlitewników dzieciom pierwszokomunijnym. Po Mszy św. o 11.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
4. Serdecznie dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni i ofiarę na potrzeby parafii w czwartek p. Marii Snadnej, Ireneuszowi Gniazdowskiemu, Małgorzacie Florkowskiej, Zofii Wojciechowskiej oraz sobotę Czesławie Maleszce i Jakubowi Mateli. Osobne podziękowanie kieruję pod adresem osób wykonujących świąteczny wystrój świątyni (Lucyna i Ireneusz Pomogier, Krystyna Maleszka, Magdalena i Dariusz Misiak, Dorota Zimna), p. Markowi Cegle i Markowi Zmyślonemu dziękuję za przygotowanie elementów do Bożego Grobu. Dziękuję całej asyście i służbie liturgicznej. Dziękuję p. Janowi, p. Szafarzowi, Lektorom i Ministrantom. Dziękuję wszystkim różom różańcowym za prowadzenie Adoracji. Wszystkim ofiarodawcom dziękuję za złożoną jałmużnę postną. Dziękuję za życzenia składane w Wielki Czwartek- Różom Różańcowym, Zespołowi Charytatywnemu, Lektorom i Ministrantom. Dziękuję za ofiarowaną żywność i upominki świąteczne. Wszystkim dziękuje za wspólne przeżycie Świąt Paschalnych i oddaję was Zmartwychwstałemu Jezusowi.
5. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia- niech Zmartwychwstały i Miłosierny Pan wszystkim nam błogosławi.


NIEDZIELA PALMOWA

Ogłoszenia1. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień. Mszą św. i Drogą Krzyżową ulicami Chwaliszewa o godz. 19.00 uroczyście rozpoczniemy przeżywanie tygodnia męki i śmierci Pana Jezusa. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, a druhów Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy.
2. W Wielką Środę zapraszam na Mszę św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Po mszy św. zapraszam chętnych do pomocy przy montażu dekoracji świątecznej.
3. Zbiórka ministrantów przed Triduum w Wielki Czwartek o godz. 11.00.
4. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Triduum Paschalne- największe święto w roku liturgicznym. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Dziękujemy Bogu za Eucharystię i Kapłaństwo. Wszystkie dzieci pierwszokomunijne ofiarowują Panu Jezusowi w dziękczynieniu za Mszę św. białe róże. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 21.00.
5. W Wielki Piątek- Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00. O 15.00 w Godzinie Miłosierdzia zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Grobu i adoracja do godz. 21.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły.
6. W Wielką Sobotę- adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 9.00 do Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 10.00 i 12.00.
7. W Niedzielę Zmartwychwstania- Rezurekcja o godz. 6.00. Msze św. także o 9.30 i 11.00
8. Dziękujemy za posługę porządkowania kościoła Państwu: Józefowi Janickiemu, Walerii Kurzawie, Agnieszce Klajbert, Bernadecie Goclik, Ewie Skibie. Przed Wielkanocą proszę o posługę porządkowania świątyni w Wielki Czwartek rano oraz 2 kolejne rodziny w Wielką Sobotę ok. godz. 12. 30.
9. Bóg zapłać Rodzinom, które złożyły swoje ofiary na jałmużnę postną. Bóg zapłać za ofiarowaną żywność. Dziękuję za przygotowanie kolacji na spowiedź wielkopostną, Zespołowi Charytatywnemu za dystrybucję produktów żywnościowych i przygotowanie paczek wielkanocnych dla chorych. Zachęcam do zakupu Opiekuna.
10. Wszystkim życzę błogosławionego Wielkiego Tygodnia.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Ogłoszenia1. Jutro w liturgii Uroczystość św. Józefa, patrona naszej Diecezji. Msze św. z zawierzeniem Rodzin naszej parafii św. Józefowi o godz. 10.00 i 18.00.
2. We wtorek zebranie Zespołu Charytatywnego o godz. 19.00. W środę i piątek od 18.00 do 19.00 rodziny, które złożyły deklarację na pomoc żywnościową mogą odbierać przydzielone im produkty w Domu Parafialnym.
3. W środę zapraszam na Mszę św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.00
4. W czwartek w naszej parafii przeżyjemy Dzień Spowiedzi Wielkopostnej. Kapłani będą posługiwali od 18.15 do 19.30. Wcześniej od godz. 15.00 do 16.00 i 16.45 do 17.45 spowiedź w Sulmierzycach.
5. W piątek o godz.17.30 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po mszy św. spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
6. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy w liturgii Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 9.30. Mszą św. i Drogą Krzyżową ulicami Chwaliszewa o godz. 19.00 rozpoczniemy przeżywanie tygodnia męki i śmierci Pana Jezusa. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, a druhów Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy.
7. Dziękujemy za posługę porządkowania kościoła Państwu:Marii Jakubowskiej, Elżbiecie Błaszczyk, Bernadecie Nowak, Krystynie Zmyślonej.
8. Bóg zapłać Rodzinom (63/205), które złożyły swoje ofiary na jałmużnę postną. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w II niedzielę marca- zebraliśmy 1374,43 zł. Na koncie remontowym posiadamy 5365,65 zł.
9. Zachęcam do zakupu Opiekuna oraz Listu do chorych.
10. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

Strona 1 z 12 1 2 3 4 > >>
© 2007-2011 Parafia Chwaliszewa (PHP Fusion, by Dawid Tomaszewski)
282,869 Unikalnych wizyt