Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja bp w Chwaliszewie
REKOLEKCJE

Ogłoszenia
REKOLEKCJE WELKOPOSTNE

NIEDZIELA 2.04- V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
8.00- MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ
9.30- MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DZIECI
11.00- MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

PONIEDZIAŁEK 3.04
8.30- MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ZESPOŁU SZKÓŁ
10.30- MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ
18.00- MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

WTOREK 4.04
8.30- MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ZESPOŁU SZKÓŁ
10.30- MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ
19.00- MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ- MODLITWA ZA CHORYCH- O UZDROWIENIE
I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO INDYWIDUALNE

ŚRODA 5.04
8.30- MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ZESPOŁU SZKÓŁ
10.30- MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ
18.00- MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ- MODLITWA ZA MAŁŻEŃSTWA I RODZINY

W CZASIE REKOLEKCJI OKAZJA DO SAKRAMENTU POKUTY W ŚRODĘ- PÓŁ GODZINY PRZED MSZAMI.
PARAFIALNA SPOWIEDŹ WIELKOPOSTNA- WIELKI PONIEDZIAŁEK 10 KWIETNIA GODZ. 18.00-19.00

IV niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia26.03. 2017 IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszam w środę na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 i w piątek o 17.30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
2. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 8.00.
3. Od przyszłej niedzieli zapraszam na Rekolekcje Wielkopostne. Msze św. w niedziele według stałego porządku
4. Tradycyjnie już dziś proszę o przygotowanie i zabezpieczenie Nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami Chwaliszewa- w Niedzielę Palmową o godz. 19.00.
5. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół p. Irenie Kokot, Henrykowi Dziergwie, Bożenie Jasik i Magdalenie Ciesiółce. Serdecznie dziękuję za prace wykonane w zakrystii.
6. Zachęcam do zakupu i lektury dwutygodnika Opiekun.
7. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na utrzymanie Diecezji- daninę diecezjalną i wystrój Bożego Grobu w naszym kościele.
8. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

26.03

IntencjePoniedziałek 27.03 Poza parafią
Wtorek 28.03 18.00- do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w Rodzinie oraz szczęśliwy wyjazd i powrót.
18.30- + Dominikę Walczak
Środa 29.03
18.00 - Nowenna do MB Nieustającej Pomocy:
+ Stanisławę Sobierajczyk (od synowej Barbary Sobierajczyk)
+ Mariannę Pospiech, Teresę Poprawa, Jana Nowaka, Felicję Rychlik, Dominikę Walczak, Irenę Jura, Krystynę Ibron, Jana Czajkę, Barbarę Talarską, zmarłych kapłanów
- o pokój na świecie, o nowe powołania, za Parafian- rodziny i dobrodziejów naszej parafii, o zdrowie dla chorych z naszych rodzin
Czwartek 30.03 18.00- + Jana, Magdalenę, Zytę, Stanisławę, Franciszka, Mariannę Kłopockich, Franciszkę, Maksymiliana, Mariana, Weronikę, Franciszka, Teresę, Kryspina Krzyżosiaków, Helenę, Czesława Filipczaków, Gabrielę, Stefana Sobczaków, Joannę, Edwarda Woźnych, Marię Florkowską, Piotra Wójcika, Marię Jońca, Jana Łączewnego.
18.30- - o szczęśliwą operację i zdrowie
Piątek 31.03 18.00- + Mariannę Pondel (od wnuka Stasia z żoną i dziećmi)
Sobota 1.04 18.00- + Pelagię, Franciszka, Jana, Sylwestra Stęclików, Czesława, Franciszka, Katarzynę Mikołajczyków, Stanisławę Brdys, zm. z rodz. Pawlaków, Stęclików, Duczmalów, Reginę Nowacką.
Niedziela 2.04
8.00- + Józefa Pacynę (3 r.śm.), Ryszarda, Weronikę, Ignacego Pacynów, Edmunda Ciepłego, Helenę, Zofię, Kazimierza Zmyślonych, Annę , Andrzeja, Mieczysława Misterek, zm. z rodz. Chmielarzów.
9.30- + Stanisława, Jadwigę, Władysława, Jana Zimnych, Stanisławę, Jana Cepa, Zbigniewa Maciejaszka.
11.00- + Romana Staniszewskiego, Stanisławę, Jana Staniszewskich, Joannę, Tomasza, Jana, Eugeniusza, Henryka Serek, Jadwigę, Jana Błaszczyków, Krystynę Gaszyńską, Krystynę Kowalczyk.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Ogłoszenia19.03. 2017 III Niedziela Wielkiego Postu
1. Dziś III niedziela miesiąca- proszę o dokonanie zbiórki na fundusz remontowy. Dziś także po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
2. Zapraszam w środę na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 i w piątek o 17.30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
3. W sobotę, 25 marca mija 25. rocznica utworzenia naszej Diecezji. Na Mszy św. o 18.00 będziemy dziękować Bogu za to wydarzenie.
4. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę po sumie.
5. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół p. Joannie FILIPCZAK, Marii Pawlak, Bożenie Koniarek i Barbarze Oleśków z c. Martą.
6. Zachęcam do zakupu i lektury dwumiesięcznika Miłujcie się i książek o św. Charbelu.
7. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone na tace w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy 1764,45 zł. Całą kwotę wpłaciłem na fundusz remontowy. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na utrzymanie Diecezji- daninę diecezjalną i wystrój Bożego Grobu w naszym kościele.
8. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

II niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia1. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
2. W piątek o 17.30 zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O 18.00 msza św. z oddaniem czci relikwiom bł. Karoliny Kózkówny.
3. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę po sumie. Proszę za tydzień o dokonanie zbiórki na fundusz remontowy.
4. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół p. Annie Kłopockiej, Renacie Kołodziej, Marzenie Szulc, Leokadii Kaczmarek. Dziękuję p. Marcinowi Jasikowi za naprawę oświetlenia figurki i schodów. Dziękuję za prace wykonane przy pielęgnacji zieleni (p. Dariusz Misiak, Roman, Stanisław, Piotr Florkowscy, Zbigniew Ciepły, Marcin Szulc, Waldemar Kołodziejczyk, Łukasz Baran) Bóg zapłać.
5. Zachęcam do zakupu i lektury Opiekuna oraz dwumiesięcznika Miłujcie się i książek o św. Charbelu.
6. Informuję, że ukonstytuował się w naszej parafii Zespół Charytatywny, który będzie współodpowiedzialny za działania charytatywne. W jego skład wchodzą następujące osoby: Ewa Ibron (przewodnicząca), Aneta Jankowska (skarbnik), Alicja Piesyk, Danuta Florkowska, Lucyna Florkowska, Magdalena Misiak, Maria Hadrych- Rossa, Kamil Łopuszyński. W minionym tygodniu zostały podjęte pierwsze działania. Bóg zapłać.
7. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na utrzymanie Diecezji- daninę diecezjalną i wystrój Bożego Grobu w naszym kościele.

I niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia1. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Przez modlitwę do Matki Bożej składam wszystkim Paniom życzenia wszelkich łask Bożych.
2. W piątek o 17.30 zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
3. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale po sumie. Zbiórka do puszek na pomoc polskim misjonarzom.
4. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół p. Renacie Krzyżyńskiej,, Danucie Kalak, Czesławie Szymczak i Hannie Śliwińskiej. Dziękuję za prace wykonane przy pielęgnacji zieleni. Bóg zapłać.
5. Na stoliku pod chórem są koperty dla rodzin na daninę diecezjalną i kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać. W związku z przypadającym 25 marca Jubileuszem 25-lecia powstania Diecezji Kaliskiej zarządzeniem Biskupa Kaliskiego, każda parafia ma ufundować pamiątkową tablicę, która w kościele będzie przypominać to historyczne wydarzenie. Koszt wynosi 1400 zł. Za dwa tygodnie rozpoczniemy remont zakrystii. Koszt materiałów to ok. 3000 zł. Prace będą darem rodzin dzieci pierwszokomunijnych. Proszę abyśmy na te cele poświęcili tacę z przyszłej niedzieli. Bóg zapłać.
6. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

VIII niedziela zwykła

Ogłoszenia26.02. 2017 VIII Niedziela Zwykła
1. W środę przeżywamy Popielec i rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 10.00 i 18.00.
2. W piątek: objazd chorych od godz. 9.00, okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od 17.00; o 17.30 dzieci, młodzież i dorosłych zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
3. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale po sumie. O godz. 16.00 zapraszam na pierwsze spotkanie Zespół Charytatywny.
4. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół p. Jolancie Koniarek, Justynie Frąszczak, Marcie Ciepłej i Jolancie Szymanowskiej. Dziękuję za prace wykonane w kościele przy montażu zestawu multimedialnego panom Stanisławowi, Romanowi, Wojciechowi i Piotrowi Florkowskim.
5. Zachęcam do zakupu i lektury Opiekuna. Wzorem lat minionych proszę o włączenie się w Wielkim Poście w utrzymanie naszej Diecezji przez daninę diecezjalną. Na stoliku pod chórem są koperty dla rodzin na daninę diecezjalną i kwiaty do Bożego Grobu.
6. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

VII niedziela zwykła

Ogłoszenia19.02. 2017 VII Niedziela Zwykła

1. Dziś proszę Panów Radnych o dokonanie zbiórki na fundusz remontowy. Przypominam, że na prośbę panów i w związku z planowanymi pracami prosimy w miarę możliwości o dokonywanie jednorazowo wpłat za kilka miesięcy.
2. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Ofiary zbierane w nowennie przeznaczone są na fundusz charytatywny.
3. Dziękuję p. Ewie Koniarek za zbiórkę ofiar za ławki. Zebraliśmy na cele parafialne 2640 zł. Bóg zapłać. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół p. Marii Łączewnej, Genowefie Wiśniewskiej, Marii Rossa- Hadrych i Grzegorzowi Górskiemu. Dziękuję ofiarodawcom za dary żywnościowe.
4. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

VI niedziela zwykła

1. Dziś po mszach św. p. Ewa Koniarek będzie zbierała ofiary za ławki.
2. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
3. W piątek Msza św. ku czci bł. Karoliny Kózkówny o godz. 18.00
4. Za tydzień, w niedzielę, proszę Panów Radnych o dokonanie zbiórki na fundusz remontowy. Na prośbę panów i w obliczu planowanych prac prosimy w miarę możliwości o dokonywanie jednorazowo wpłat za kilka miesięcy.
5. Dziękuję p. Andrzejowi Jankowskiemu za prace wykonane przy plebanii. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół p. Jolancie Łata, Danucie Zawodnej, Janinie Dudkowiak i Annie Paryas . Dziękuję ofiarodawcom za dary żywnościowe.
6. Zachęcam do nabywania i lektury Opiekuna.
7. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

• W poniedziałek, 13 lutego o godz. 19.00 w naszej Sali Wiejskiej odbędzie się zebranie udziałowców Banku Spółdzielczego.
• Pan Sołtys przypomina o składaniu wniosków na dopłaty za paliwo.

V niedziela zwykła

Ogłoszenia5.02. 2017

1. Dziś na prośbę kurii diecezjalnej odbywa się zbiórka do puszek na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji.
2. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
3. W sobotę, 11 lutego Światowy Dzień Chorego. Wszystkich zmagających się z cierpieniem otoczmy naszą serdeczną modlitwą. Na mszę św. o 18.00 zapraszam chorych i starszych. Wszystkim chętnym udzielimy sakramentu namaszczenia chorych i będziemy modlili przed Jezusem Eucharystycznym o uzdrowienie.
4. W przyszłą niedzielę po mszach św. p. Ewa Koniarek będzie zbierała ofiary za ławki.
5. Na zebraniu Rady Parafialnej zostały omówione prace planowane na bieżący rok. Rada pozytywnie zaopiniowała: remont wieży kościoła i wybrała trzech przedstawicieli, którzy będą czuwali przy wykonywaniu prac; remont zakrystii, który podejmą rodziny dzieci pierwszokomunijnych; wykonanie nowej bramy wjazdowej od strony cmentarza i zadaszenia nad głównym wejściem do kościoła. Radni przychylili się do utworzenia w parafii Zespołu Charytatywnego. Zapraszam chętnych do współpracy i włączenia się w dzieła miłosierdzia.
6. Bóg zapłać za prace przy demontażu dekoracji świątecznej. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół p. Aleksandrze Szulc, Ewelinie Chmielarz, Krystynie Filipczak i Marcinowi Łączewnemu. Dziękuję ofiarodawcom za dary żywnościowe. Bóg zapłać za ofiary złożone przy odwiedzinach chorych.
7. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

IV niedziela zwykła

Ogłoszenia29.01. 2017 IV Niedziela Zwykła

1. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. O godz. 19.30 zapraszam na zebranie Radę Parafialną.
2. W czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o 10.00 i 18.00. Na mszy św. wieczornej poświęcenie świec i książeczek dzieciom pierwszokomunijnym.
3. W czwartek także w naszej szkole mini Turniej Piłki Nożnej Halowej dla ministrantów od godz. 11.00.
4. W I piątek objazd chorych od godz. 9.00, okazja do spowiedzi od 17.00.
5. W sobotę piewszosobotnia Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00.
6. Przyjmuję zgłoszenia chłopców z gimnazjum i szkoły średniej na weekendowy wyjazd do Seminarium w Kaliszu. Termin 10-12 lutego.
7. Na prośbę kurii diecezjalnej w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji.
8. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół p. Lucynie Florkowskiej, Barbarze Cegła, Stefanowi i Kazimierze Szczotka, Elżbiecie Adamczak. Dziękuję ofiarodawcom za dary żywnościowe.
9. Zachęcam do zakupu i lektury Opiekuna.
10. Do wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Irenę Jura. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00- wieczny odpoczynek…
11. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
© 2007-2011 Parafia Chwaliszewa (PHP Fusion, by Dawid Tomaszewski)
225,549 Unikalnych wizyt