Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja bp w Chwaliszewie
XI NIEDZIELA ZWYKŁA 12.06.2016

Ogłoszenia1. Codziennie po Mszy św. nabożeństwa czerwcowe.
2. W poniedziałek Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00
3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
4. W piątek Msza św. ku czci bł. Karoliny Kózkówny z oddaniem czci Jej relikwiom o godz. 18.00.
5. W sobotę wyjeżdżamy z ministrantami na piłkarski Turniej Ligi Don Bosco w Cieszkowie. Wyjazd o godz. 8.00. Drużyna liczy 20 zawodników- mamy 8 miejsc wolnych dla kibiców.
6. Serdecznie proszę Panów Radnych o dokonanie w przyszłą niedzielę zbiórki na fundusz remontowy.
7. Serdecznie dziękuję: p. Teresie Długiewicz za ofiarę za pomnik w wysokości 300zł, za posługę porządkowania świątyni i kwiaty p. Darii Ciepłej, Alicji Chwaliszewskiej, Adamowi Ciepłemu z córką Olą, Zenonowi Musielińskiemu.
8. Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu bł. ks. Michała polećmy rodziny, które przeżyły w tym tygodniu Nawiedzenie- dla Jego bolesnej męki…
9. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

XI niedziela zwykła 12.06.2016

IntencjeNiedziela 12.06
8.00- + Władysławę, Władysława, Marię Brandt, Reginę, Marka, Małgorzatę Śliwińskich, Stefanię, Teodora Sobczak, Edmunda Maleszkę.
9.30- + Stanisławę (40 r. śm.), Bronisława Udzików, Adama Gniazdowskiego, Pelagię, Władysława Bałoniaków, Jadwigę, Franciszka, Kazimierza Gniazdowskich, Jadwigę Sitek, zm. z r. Garbarków i Kowalskich
11.00- + Janinę Kołodziejczyk- (od córki Barbary z mężem oraz syna Andrzeja z żoną i dziećmi)
Poniedziałek
13.06
18.00- + Czesława Pondla- od Bogdana Szymczaka z rodz., Barbary Sobierajczyk, Krystyny Filipczak z rodziną
20.00- Nabożeństwo Fatimskie- za Parafian
Wtorek 14.06
18.00- + s. Jolantę Sapieja, Jana Zakrzewskiego
Środa 15.06
18.00- Nowenna do MB Nieustającej Pomocy:
- do Miłosiernego Serca Pana Jezusa i MB Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za odebrane łaski i prośbą o zdrowie i opiekę nad całą rodziną
- za rodziny i dobrodziejów naszej parafii, o zdrowie dla chorych z naszych rodzin,
+ Mariana Łączewnego- od sąsiadów Szulców i Kurzawskich, Edwarda Młynarczyka, Tadeusza Sobierajczyka, Zygmunta Szulca, Barbarę Talarską, zmarłych kapłanów, którzy posługiwali w naszej parafii
Czwartek 16.06
18.00- + Edmunda, Marię, Jadwigę Jurek, Kazimierę Musielińską, Czesława Skibę, Stanisławę, Franciszka Henszel oraz zm. z rodz. Kręców
Piątek 17.06
18.00- + Tomasza, Martę, Helenę, Małgorzatę, Marcina Śliwińskich, Otylię, Antoniego Bajer, Katarzynę Czelustę, Marię, Wojciecha, Kazimierza Kłopockich, Katarzynę Panek, Teresę, Czesława Krulak, zm. z rodz. Śliwińskich, Kłopockich, Panków
Sobota 18.06
16.00- do MB Nieustającej Pomocy i św. Jana Pawła II z podziękowaniem za dar życia, z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla Wojtka z okazji 18 urodz. oraz całej rodziny, o radość życia wiecznego dla ś.p. Józefa Cegły
17.00¬- z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o Boże bł. dla Dagmary w 18. urodziny
18.00- + Władysławę, Jana (r.śm.), Mieczysława Chmielarzów, Józefa, Jadwigę Stawowskich i wszystkich zm. z tych rodzin
Niedziela 19.06
8.00- + Teresę i Mieczysława Długiewiczów
9.30- + Jana, Helenę Pawlaków, zm. z r. Pawlaków, Piskorków, Stęclików, Janickich, Henryka Wachowiaka, s. Mirę Deresińską
11.00- + rez. Krystyna Maleszka

X Niedziela Zwykła 5 czerwca 2016

Ogłoszenia1. Dziś Ogólnopolskie ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA. Zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać.
2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
3. Serdecznie dziękuję: jeszcze raz za wspólne przeżycie Bożego Ciała i oktawy, za posługę porządkowania świątyni i kwiaty p. Barbarze Brodali, Irenie Brandt, Paulinie Sędzik, Krystynie Maleszka, Grażynie Krzywda.
4. Polecam lekturę nowego numeru Opiekuna.
5. Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu bł. ks. Michała polećmy rodziny, które przeżyły w tym tygodniu Nawiedzenie- dla Jego bolesnej męki…
6. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA 29 MAJA 206

Ogłoszenia1. W Oktawie Bożego Ciała Msze św.: parafialna o 18.00 i Msza z procesją codziennie o godz. 19.00. Serdecznie zapraszam.
2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 19.00. Pragnę poinformować, że wszystkie stypendia z Mszy św. pogrzebowych włączanych w środową Nowennę zasilają nasz fundusz remontowy.
3. W czwartek na zakończenie oktawy procesja wokół kościoła do IV ołtarzy oraz poświęcenie wianków i ziół. Wzorem lat ubiegłych przygotujmy dwa ołtarze: I- Koło Gospodyń i róże różańcowe, II- Związek Hodowców Gołębi oraz rodziny pierwszokomunijne.
4. W piątek uroczystość UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Msze św. o 18.00 i 19.00 z procesją wokół kościoła. Nie obowiązuje post. Objazd chorych od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej pół godziny przed Mszami.
5. Za tydzień 5 czerwca Ogólnopolskie ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA. Zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
6. Współorganizujemy Pielgrzymkę na Spotkanie Młodych na Lednicy. Wyjazd w sobotę, 4 czerwca o godz. 8.30. Koszt 40 zł.
7. Serdecznie dziękuję: za pamięć, modlitwę i życzenia z okazji 15. rocznicy święceń kapłańskich- szczególnie dziękuję grupie Emerytów i Rencistów, za posługę porządkowania świątyni i kwiaty P. Martynie Pospiech, Beacie Pospiech, Marii Kazubek i Krystynie Maciejaszek.
8. Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu bł. ks. Michała polećmy rodziny, które przeżyły w tym tygodniu Nawiedzenie- dla Jego bolesnej męki…
9. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

Niedziela Trójcy Świętej 22.05.2016

Ogłoszenia1. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej. W niedzielę po Sumie.
2. We wtorek próba asysty o godz. 17.00. Zapraszam dziewczynki sypiące kwiatki, dzieci komunijne i rocznicowe, przedszkolaków i ministrantów.
3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
4. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o 8.00 i 10.00 z procesją. O oprawę muzyczną liturgii proszę Panów Organistów i scholę. Proszę o udekorowanie domów, krzyży i figur przydrożnych. Wszyscy dajmy świadectwo naszej wiary i miłości do Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Naszą modlitwą w tym dniu towarzyszmy też wszystkim Mamom z racji ich święta.
5. W Oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesją codziennie o godz. 19.00. W niedzielę po sumie.
6. Współorganizujemy Pielgrzymkę na Spotkanie Młodych na Lednicy. Wyjazd w sobotę, 4 czerwca o godz. 8.30. Koszt 40 zł.
7. Serdecznie dziękuję: za posługę porządkowania świątyni i kwiaty P. Weronice Kostce z synem Tomkiem, Danucie Szyszka, Marcie Polańskiej, Iwonie Filipczak, Franciszkowi Pinkowskiemu.
8. Polecam zakup i lekturę Opiekuna.
9. Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu bł. ks. Michała polećmy rodziny, które przeżyły w tym tygodniu Nawiedzenie- dla Jego bolesnej męki…

Zesłanie Ducha Świętego 15.05.2016

Ogłoszenia1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zarządzeniem Biskupów taca jest przeznaczona na organizację ŚDM w Krakowie. Serdecznie proszę Radnych o dokonanie zbiórki na fundusz remontowy. Bóg zapłać.
2. Jutro Święto Matki Kościoła- Msza św. z Litanią Loretańską za Zmarłych na naszym cmentarzu o godz. 19.00. Panów radnych proszę o pomoc w zebraniu tacy- ofiary przeznaczymy na wywóz śmieci ze starego śmietnika. Bóg zapłać.
3. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej. W niedzielę po Sumie.
4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
5. W piątek zapraszam na Mszę św. z oddaniem czci Relikwiom bł. Karoliny Kózkówny.
6. W sobotę spotkanie dla ministrantów na salce od godz. 10.00.
7. W czwartek 26 maja Kościół świętuje Boże Ciało. W tym roku procesja w naszej parafii przejdzie ulicą Zdunowską- I ołtarz p. Baran (przygotowuje Koło Gospodyń), II- Figura Matki Bożej, (wszystkie koła różańcowe- szczególnie męskie) III- p. Szulc (Związek Hodowców Gołębi), IV- na skrzyżowaniu przy kościele (rodziny dzieci pierwszokomunijnych). Naszych Strażaków serdecznie proszę o zabezpieczenie trasy procesji.
8. Serdecznie dziękuję: za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół kolejnym rodzinom, rodzinom dzieci komunijnych za wspólną modlitwę w Białym Tygodniu i pielgrzymowanie na Jasną Górę.
9. Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu bł. ks. Michała polećmy rodziny, które przeżyły w tym tygodniu Nawiedzenie- dla Jego bolesnej męki…
10. Wszystkim dziękuje i życzę błogosławionego tygodnia.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 8.05.2016

Ogłoszenia1. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej. W przyszłą niedzielę po Sumie.
2. W tzw. Białym Tygodniu zapraszam wszystkie rodziny dzieci pierwszokomunijnych codziennie na Mszę św. o godz. 18.00.
3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
4. W piątek zapraszam czcicieli Matki Bożej na NABOŻENSTWO FATIMSKIE o godz. 20.00. Zabierzmy świece na procesję światła. W tym dniu 35 rocznica zamachu na św. Jana Pawła II- po nabożeństwie fatimskim uczcimy Relikwie naszego świętego Papieża.
5. W sobotę, 14 maja odbędzie się Pielgrzymka rodzin dzieci pierwszokomunijnych na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 6.00.
6. Serdecznie dziękuję: za posługę porządkowania naszej świątyni i i terenu kościelnego rodzinom klasy II. Dziękuję Rodzinom dzieci pierwszokomunijnych za dekoracje kościoła, umycie parkanu kościelnego, zadbanie o zieleń, miłą współpracę w ostatnim czasie i dar dla parafii- naczynie na wodę święconą i paramenty liturgiczne. Pani Katechetce Kamilli Paulińskiej za gorliwe i piękne przygotowanie dzieci. P. Zbigniewowi Ciepłemu z rodziną za skoszenie trawy. Rodzinie p. Zalewiczów z Kalisza dziękuję za ufundowanie firan i wyposażenia Domu Parafialnego. Dziękuję p. Józefowi Szulcowi z Biadek za ofiarę w kwocie 300 zł za nowy pomnik na naszym cmentarzu. Dziękuję za ofiary złożone przy okazji objazdu chorych i poświęcenia nowego domu. Bóg zapłać.
7. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zarządzeniem Biskupów taca będzie przeznaczona na organizację ŚDM w Krakowie. Serdecznie proszę Radnych o dokonanie zbiórki na fundusz remontowy. W poniedziałek 16.05- w Święto Matki Kościoła- Msza św. z Litanią Loretańską za Zmarłych na naszym cmentarzu o godz. 19.00.
8. Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu bł. ks. Michała polećmy rodziny, które przeżyły w tym tygodniu Nawiedzenie- dla Jego bolesnej męki…
9. Można nabywać nowy numer dwutygodnika diecezjalnego Opiekun.
10. Wszystkim dziękuje za wszelką dobroć, ofiary składane na rzecz Parafii i życzę błogosławionego tygodnia.

VI niedziela wielkanocna 1.05.2016

OgłoszeniaOgłoszenia Duszpasterskie- 1.05 VI Niedziela Wielkanocna
1. Zapraszam dzieci i dorosłych na Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej.
2. Próby dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek, środę i czwartek o- generalna z rodzicami o godz. 16.30.
3. We wtorek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego o 8.00, 9.30 i o 11.00 w intencji naszej OSP z racji patronalnego święta św. Floriana.
4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W Nowennę włączamy zmarłych z tzw. Mszy św. pogrzebowych zbiorowych i wszystkie nasze intencje. Proszę o kontakt rodziny zmarłych z lat 2013- 2016.
5. Na prośbę Rodziców, sprzątanie przed I Komunią świętą odbędzie się w czwartek 5 maja o godz. 10.00. Serdecznie proszę wszystkie rodziny klasy II o gruntowne posprzątanie świątyni, terenu kościelnego, kaplicy pogrzebowej. Proszę o zorganizowanie Panów z myjkami ciśnieniowymi abyśmy mogli umyć płot wokół kościoła. Rodziców klasy III proszę o udekorowanie świątyni i terenu przykościelnego flagami.
6. W I czwartek miesiąca o 17.30 różaniec za zmarłych z wypominek rocznych.
7. W I piątek miesiąca objazd chorych od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii. Proszę rodziny chorych o pomoc z pojazdem. Spowiedź pierwszopiątkowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00. Proszę kolejną różę o poprowadzenie modlitwy różańcowej i adoracji.
8. W sobotę o godz. 9.30 nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dzieci komunijnych i ich Rodzin.
9. W niedzielę 8 maja Uroczystość I Komunii Świętej. Msze św. o 8.00 i 10.30. Uprzejmie proszę aby na Mszy św. komunijnej pozostawić miejsca w ławkach dla rodziców, chrzestnych i rodzin dzieci pierwszokomunijnych.
10. W sobotę, 14 maja odbędzie się Pielgrzymka rodzin dzieci pierwszokomunijnych na Jasną Górę. Zapraszamy chętnych do udziału. Koszt 30 zł. Zapisy u p. Magdaleny Misiak.
11. Serdecznie dziękuję: za posługę porządkowania naszej świątyni i ofiarę na kwiaty p. Joannie Filipczak, Bożenie Koniarek, Barbarze Oleśków i Marii Pawlak. Dziękuję p. Dariuszowi Misiakowi, Bernardowi Gąbce i Maciejowi Florkowskiemu wraz z chłopcami za prace przy pielęgnacji zieleni. Dziękuję za ofiary złożone na fundusz remontowy. Stan funduszu zdeponowanego na koncie bankowym na dzień 1 maja wynosi 1835 zł. Przypomnę, że przygotowujemy się do wymiany dachu na kościele. W kwietniu z tacy zakupiliśmy: sprzęt sportowy dla ministrantów, drabinę i profesjonalny odkurzacz do kościoła. Bóg zapłać.
12. Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu bł. ks. Michała polećmy rodziny, które przeżyły w tym tygodniu Nawiedzenie- dla Jego bolesnej męki…
13. Wszystkim dziękuje za wszelką dobroć i życzę błogosławionego tygodnia.
Ks. Radosław Talarski
Proboszcz
Ogłoszenie Społeczne
Dnia 3 maja br. o godz. 13.30 na boisku sportowym w Chwaliszewie Ochotnicza Straż Pożarna organizuje mecz piłki nożnej między strażakami a mieszkańcami wsi. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
Zbigniew Ciepły- Prezes OSP

V niedziela wielkanocna 24.04.2016

Ogłoszenia1. Dziś w kościołach naszej Diecezji zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy. Bóg zapłać.
2. Jutro nasza parafia przeżywa Diecezjalny Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Wystawienie i adoracja od godz. 16.00 do Mszy św. Proszę o prowadzenie modlitwy Koła Różańcowe.
3. W środę próba dzieci pierwszokomunijnych o godz. o 16.45. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W nowennę włączamy zmarłych z tzw. Mszy św. pogrzebowych zbiorowych i wszystkie nasze intencje.
4. W sobotę, 14 maja odbędzie się Pielgrzymka rodzin dzieci pierwszokomunijnych na Jasną Górę. Zapraszamy chętnych do udziału. Koszt 30 zł. Zapisy u p. Magdaleny Misiak.
5. Serdecznie dziękuję: za posługę porządkowania naszej świątyni i ofiarę na kwiaty p. Leokadii Kaczmarek, Danucie Kłopockiej, Weronice Marszałkiewicz i Marzenie Szulc, dziękuję za prace wykonane przy instalacji elektrycznej na poddaszu kościoła.
6. Polecam lekturę prasy katolickiej- jest nowy numer Opiekuna.
7. Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu bł. ks. Michała polećmy rodziny, które przeżyły w tym tygodniu Nawiedzenie- dla Jego bolesnej męki…
8. Wszystkim dziękuje za wszelką dobroć i życzę błogosławionego tygodnia.Ogłoszenie Społeczne
Dnia 3 maja br. o godz. 13.30 na boisku sportowym w Chwaliszewie Ochotnicza Straż Pożarna organizuje mecz piłki nożnej między strażakami a mieszkańcami wsi. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 17 Kwietnia 2016

Ogłoszenia1. We wtorek odbyło się spotkanie dotychczasowej Rady Parafialnej. Radni wyrazili wolę kontynuowania dalszej współpracy dla dobra Parafii. Można u mnie zgłosić chęć dołączenia do Rady. W najbliższym czasie zostanie powołana i zatwierdzona przez Kurię Diecezjalną Rada naszej Parafii.
2. Dziś III niedziela miesiąca. Serdecznie dziękuję Rodzinom naszej Parafii za ofiary składane na fundusz remontowy. Przypomnę, że w dalszej perspektywie nasza parafia przygotowuje się do kapitalnego remontu dachu kościoła. Z bardziej bieżących prac planujemy remont zakrystii oraz instalację multimedialnego systemu do wyświetlania pieśni.
3. W środę zapraszam dzieci pierwszokomunijne na próbę o 16.30. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W nowennę włączamy naszych zmarłych z tzw. Mszy św. pogrzebowych zbiorowych i wszystkie nasze intencje.
4. W sobotę zapraszam ministrantów na spotkanie o godz. 10.00.
5. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy. Bóg zapłać.
6. Serdecznie dziękuję: za posługę porządkowania naszej świątyni i kwiaty p. Renacie Krzyżyńskiej, Beacie Kalak, Czesławie Szymczak i Halinie Śliwińskiej; dziękuję p. Jadwidze Gniazdowskiej za ofiarę w wysokości 500 zł za postawienie nowego pomnika; dziękuję ministrantom za ich pracę na salce w budynku gospodarczym. W najbliższym czasie postaramy się przygotować tam świetlicę dla dzieci ze sprzętem sportowym. Wszystkim dziękuje za wszelką dobroć.
8. Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu bł. ks. Michała polećmy rodziny, które przeżyły w tym tygodniu Nawiedzenie- dla Jego bolesnej męki…
9. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

III Niedziela Wielkanocna

OgłoszeniaOgłoszenia Duszpasterskie- 10.04 III Niedziela Wielkanocna

1. W piątek 1 kwietnia odbyła się tzw. Tradycja czyli formalne przekazanie mienia parafii w zarząd nowemu proboszczowi. Jeszcze raz serdecznie dziękuję ks. kanonikowi Arkadiuszowi Hajdaszowi. Szczegółowe informacje podam po spotkaniu Rady Parafialnej.
2. We wtorek o godz. 20.00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.
3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W nowennę włączamy naszych zmarłych z tzw. Mszy św. zbiorowych i wszystkie nasze ważne bieżące intencje. O godz. 20.00 zapraszam wszystkich czcicieli Maryi na Nabożeństwo Fatimskie zakończone Apelem Jasnogórskim.
4. W piątek zapraszam szczególnie młodzież na Mszę św. ku czci bł. Karoliny. Po Mszy św. okazja do oddania czci Jej relikwiom.
5. W sobotę zapraszam ministrantów na spotkanie o godz. 10.00.
6. Dzieci przedszkolne i szkolne zapraszam w niedzielę na Mszę św. o godz. 9.30.
7. Serdecznie dziękuję: za posługę porządkowania naszej świątyni i ofiarę na potrzeby parafii p. Jolancie Koniarek, Justynie Frąszczak, Marcie Ciepłej, Jolancie Szymanowskiej; lektorom Nikoli i Miłoszowi za uporządkowanie zakrystii; ministrantom Erykowi, Marcinowi i młodszym za pomoc w ogrodzie parafialnym, Hubertowi Łączewnemu za zdjęcia z uroczystości wprowadzenia; wszystkim dziękuje za wszelką życzliwość w naszej parafii.
8. Polecam lekturę prasy katolickiej- jest już nowy numer Opiekuna.
9. Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu bł. ks. Michała polećmy rodziny, które przeżyły w tygodniu Nawiedzenie- dla Jego bolesnej męki…
10. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.
ks. Radosław Talarski- proboszcz
© 2007-2011 Parafia Chwaliszewa (PHP Fusion, by Dawid Tomaszewski)
179,906 Unikalnych wizyt