Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja bp w Chwaliszewie
ZAPROSZENIE DO WSPÓLNEJ MODLITWY

Ogłoszenia
„KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO NA ULICACH ŚWIATA”

W ROCZNICĘ BEATYFIKACJI KS. MICHAŁA SOPOĆKI
ŚRODA 28 WRZEŚNIA GODZ. 15.00
PRZY FIGURZE NA ULICY ZDUNOWSKIEJ


XXVI niedziela zwykła

Ogłoszenia1. We wtorek o godz. 16.00 na parkingu przy cmentarzu Fundacja Pomoc Kościołowi w potrzebie będzie odbierać zużyty sprzęt elektryczny. Sprzęt można składać we wtorek od godzin porannych.
2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
3. W sobotę po raz pierwszy zapraszam czcicieli Matki Bożej na Mszę św. pierwszosobotnią o godz. 8.00; o godz. 9.30 nasi ministranci wyjeżdżają na Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej do Biadek.
4. Zapraszam na Nabożeństwa Październikowe: w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w niedziele po Mszy św. o 9.30. Dzieci zbierają różańcowe układanki.
5. W przyszłą niedzielę poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych o godz. 9.30.
6. W każdą niedzielę zapraszam dzieci z rodzicami na Mszę św. o godz. 9.30. Dzieci klas IV-VI po Mszy św. otrzymują Ziarno.
7. Przypominam, że wszystkie nieczystości na cmentarzu należy wyrzucać tylko do żółtego kontenera.
8. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i kwiaty p. Jolancie Wleklińskiej, Irenie Rigner, Przemysławowi Krzyżanowskiemu, Ewie Koniarek. Dziękuję p. Leokadii Kaczmarek za ofiarę 500 zł za postawienie pomnika. Bóg zapłać.
9. Można jeszcze nabywać Kalendarze Diecezjalne. Polecam lekturę nowego numeru Opiekuna.
10. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

Intencje

IntencjePoniedziałek 26.09
17.30- + Cecylię Łata (VII dzień po śm.)
18.00- + Franciszkę Kurzawa (30 r.śm.), zm z rodz. Kurzawów i Maleszka
Wtorek 27.09
18.00- + Franciszka (r.śm.), Elżbietę, Annę, Jadwigę Jędrzejak, Jana Kołodzieja, Stanisława Łączewnego, Edwarda Młynarczyka, Janinę, Bronisława, Jeżewskich, Helenę, Jana Rosów, Władysławę, Stanisława Kokot
Środa 28.09
18.00- Nowenna do MB Nieustającej Pomocy:
+ Teresę, Stanisława Muszyńskich, Wojciecha Chmieleckiego i zm. z rodz.
- o pokój na świecie, o nowe powołania, za Parafian- rodziny i dobrodziejów naszej parafii, o zdrowie dla chorych z naszych rodzin,
+ Mariana Łączewnego, Zygmunta Szulca, Lechosława Kaczmarka, Mariannę Pospiech, Kazimierza Janickiego, Cecylię Łata, Barbarę Talarską, zmarłych kapłanów.
Czwartek 29.09
18.00- + Zofię (37 r.śm.), Józefa Cepów, Jana, Pelagię i Franciszka Gąbków, Wiktorię i Wiktora Molendów, Jadwigę Małecką, Katarzynę, Jana Dutczaków, zm. z rodz. Bałamącków i Wojtaszków
Piątek 30.09
18.00- + Marka, Wacława, Marię, Józefa Błaszczyków, Marię, Stanisława, Brodalów, Zofię, Helenę, Kazimierza Zmyślonych, Edmunda Ciepłego, Marię Pogłód, zm. z rodz. Błaszczyków i Brodalów.
Sobota 1.10
I Sobota Miesiąca
8.00- Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi
18.00- + Danutę Garbarczyk, Ludwika, Łucję Szymczak, Stanisława, Annę Fórmanek, Stanisława, Cecylię Adamczak, Jerzego Sawińskiego, zm. z rodz. Szymczaków i Siudych
Niedziela 2.10
8.00- + Franciszka, Jana, Agnieszkę Koper, Jadwigę, Jakuba, Jana Kołodziej, Sewerynę, Stanisława Szymczaków, Władysławę, Kazimierza Sikorów
9.30- + rez. Jolanta Śliwińska
11.00- z podziękowaniem Panu Bogu za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i o wszelkie łaski dla całej rodziny.

XXV niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Proszę dziś Panów Radnych o zebranie ofiar na Fundusz Parafialny. Dziś także zarządzeniem Biskupa Kaliskiego odbywa się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech. Bóg zapłać.
2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
3. Zbiórka liturgiczna ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
4. W każdą niedzielę zapraszam dzieci z rodzicami na Mszę św. o godz. 9.30. Dzieci klas IV-VI po Mszy św. otrzymują Ziarno.
5. We wtorek 28.09. o godz. 16.00 na parkingu przy cmentarzu Fundacja Pomoc Kościołowi w potrzebie będzie odbierać zużyty sprzęt elektryczny. Sprzęt proszę składać we wtorek od godzin porannych.
6. Przypominam, że wszystkie nieczystości na cmentarzu należy wyrzucać tylko do żółtego kontenera.
7. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i kwiaty p. Sabinie Kurzawskiej z s. Jakubem, Dorocie Zimnej, Marii Adamiak i Marii Florkowskiej.
8. Można jeszcze nabywać Kalendarze Diecezjalne. Cena minimalna to 6 zł- są to cegiełki na utrzymanie kleryków naszego seminarium.
9. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.


Przygotowanie do I Komunii Świętej

Ogłoszenia1. 2 października godz. 9.30- poświęcenie różańców komunijnych. Rodzice zaopatrują się w różańce we własnym zakresie.
2. Październik- uczestnictwo dzieci w nabożeństwach różańcowych
3. 8 grudnia- uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP- poświęcenie medalików i oddanie się Maryi- godz. 18.00.
4. 2 lutego- święto Ofiarowania Pańskiego- poświęcenie świec komunijnych- godz. 18.00.
5. Wielki Post- w każdy piątek uczestnictwo w Drodze Krzyżowej
6. Próby w kościele przygotowujące do uroczystości-od czwartku 4 maja godz. 16.30.
7. Pierwsza spowiedź dzieci- sobota 13 maja godz. 10.00.
8. Uroczystość I Komunii Świętej- 14 maja 2016 godz. 10.00
9. Biały Tydzień- msze św. codziennie o godz. 18.00.
10. Pielgrzymka Komunijna- do wybranego sanktuarium maryjnego- sobota 20 maja.

XXIV niedziela zwykła

OgłoszeniaOgłoszenia Duszpasterskie- 11.09. 2016 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
1. We wtorek zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00.
2. W środę święto Podwyższenia Krzyża świętego. Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
3. W piątek Msza św. ku czci bł. Karoliny Kózkówny z oddaniem czci Jej relikwiom.
4. Z racji święta św. Stanisława Kostki- patrona dzieci i młodzieży oraz moich niedawnych imienin zapraszam w sobotę o godz. 15.00 ministrantów, lektorów, chórek, dzieci i młodzież na wspólne pożegnanie lata w Ogrodzie Parafialnym. Rodziców proszę o pomoc.
5. W przyszłą niedzielę:
- serdecznie proszę Panów Radnych o zebranie ofiar na Fundusz Parafialny.
- zarządzeniem Biskupa Kaliskiego odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.
6. W każdą niedzielę zapraszam dzieci z rodzicami na Mszę św. o godz. 9.30. Dzieci klas IV-VI po Mszy św. otrzymują Ziarno.
7. Przypominam, że Cmentarz Parafialny to obok świątyni nasze wspólne dobro. Dziękuję Wam za troskę o cmentarz i proszę o stosowanie się do przyjętego przez was w roku 2015 regulaminu. Informuję także, że wszystkie śmieci należy wyrzucać tylko do żółtego kontenera.
8. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół p. Ewie Kecher, Aldonie Szymczak, Barbarze Łuczak, Joannie Kaik. Dziękuję za wszelką życzliwość okazywaną mi w ostatnich dniach- dziękuję za wspólną modlitwę w dniu imienin, upominki, kwiaty etc.. Bóg zapłać.
9. Polecam lekturę nowego numeru Opiekuna. Można jeszcze nabywać Kalendarze Diecezjalne. Cena minimalna to 6 zł- są to cegiełki na utrzymanie kleryków naszego seminarium.
10. Bogu Miłosiernemu oddajmy nowych małżonków: Martę i Macieja oraz Magdalenę i Dawida- Królowo Rodzin… a także ś.p. Kazimierza Janickiego- wieczny odpoczynek…
11. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

XXIII niedziela zwykła

Ogłoszenia1. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
2. W czwartek święto Narodzenia NMP tzw. Matki Bożej Siewnej. Msze św. o 18.00 i 19.00. Zapraszam wszystkich rolników- poświęcimy ziarno pod zasiewy.
3. W każdą niedzielę zapraszam dzieci z rodzicami na Mszę św. o godz. 9.30. Uczestnictwo dzieci klasy III jest obowiązkowe.
4. Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.30 poświęcę przybory szkolne dzieciom szkoły podstawowej a szczególnie klasy I. Po mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Proszę wszystkich rodziców o obecność.
5. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i kwiaty p. Hannie Zydorowicz, Krystynie Zielezińskiej, Dariuszowi Misiakowi, Monice Maciejaszek. Dziękuję p. Marii Florkowskiej i rodzinie za wykonanie wieńca na Dożynki Diecezjalne oraz naszej delegacji. Dziękuję za ofiary na parafię złożone przy okazji objazdu chorych. Bóg zapłać.

XXII niedziela zwykła

Ogłoszenia1. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Od 17.00 spowiedź przed rozpoczęciem Roku Szkolnego dla dzieci i szczególnie dla młodzieży uczącej się poza Chwaliszewem.
2. W czwartek Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego o godz. 8.20. Od 7.45 także okazja do sakramentu pokuty. Nie będzie Mszy św. wieczornej.
3. W piątek objazd chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00.
4. Od następnej niedzieli zapraszam dzieci z rodzicami na Mszę św. o godz. 9.30. Uczestnictwo dzieci klasy III jest obowiązkowe. Proszę chórek po przerwie wakacyjnej o posługę w czasie tych Mszy św.
5. Propozycje wyjazdowe:
- W najbliższy czwartek mogę zabrać chętne osoby na Pierwszoczwartkową Modlitwę za Rodziny i Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd o godz. 15.30.
-wrześniowa jednodniowa wycieczka na Śląski Oktober. Szczegóły u organizatorów i na plakatach.
6. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i kwiaty p. Grażynie Kołodziej, Henryce Kokot, Zofii Hęćka i Teresie Gąbka.
7. Polecam lekturę nowego numeru Opiekuna. Za tydzień będzie można nabywać Kalendarze Diecezjalne. Cena minimalna to 6 zł- są to cegiełki na utrzymanie kleryków naszego seminarium.
8. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

XXI niedziela zwykła

OgłoszeniaOgłoszenia Duszpasterskie- 14.08. 2016 XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
1. W bieżącym tygodniu wyjątkowo nie będzie w naszym kościele Mszy św. w poniedziałek i wtorek.
2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
3. W piątek, 26 sierpnia Uroczystość MB Częstochowskiej. Msze św. o 10.00 i 18.00. zgodnie z ogólnopolskim kalendarzem obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski dokonamy po Mszach św. uroczystego Aktu Zawierzenia Matce Bożej. Nie obowiązuje post.
4. W przyszłą niedzielę Diecezja Kaliska w Liskowie świętuje tegoroczne Dożynki. Nasza parafia będzie reprezentować w tych uroczystościach Dekanat Zdunowskich.
5. Propozycje wyjazdowe:
- w sobotę 3 września wraz z parafią w Biadkach organizujemy wyjazd na Lednicę Seniora.
- wrześniowa jednodniowa wycieczka na Śląski Oktober. Szczegóły u organizatorów i na plakatach.
6. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i kwiaty p. Patrycji Makowskiej, Monice Kokot, Teresie Zmyślonej, Joannie Zielezińskiej.
7. Do wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Pelagię Łazarską, Mamę Ks. Dziekana- wieczny odpoczynek…
8. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

XX niedziela zwykła

Ogłoszenia1. W związku z naszymi dożynkami serdecznie proszę Panów Radnych o przeprowadzenie zbiórki na fundusz remontowy dziś i jutro.
2. Jutro w uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia msze św. o 8.00, 9.30 i 11.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów, ziół i zbóż. Mszę św. o godz. 11.00 odprawimy na cmentarzu.
3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
4. W piątek Msza św. ku czci bł. Karoliny Kózkówny.
5. W przyszłą niedzielę Msze św. w kościele o 8.00 i 9.30. O godz. 15.00 Msza święta dziękczynna za tegoroczne plony w ramach Dożynek Wiejskich.
6. Propozycje wyjazdowe:
- Pielgrzymka Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło nr. 7 do Lichenia w dniu 23 sierpnia. Zgłoszenia u p. Czesławy Galer do poniedziałku 15.08. należy podać dane adresowe i PESEL. Koszt 35 zł – obejmuje przejazd i ubezpieczenie.
- w sobotę 3 września wraz z parafią w Biadkach organizujemy wyjazd na Lednicę Seniora.
- wrześniowa wycieczka na Śląski Oktober. Szczegóły na u organizatorów i na plakatach.
7. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i ofiarę na kościół p. Anecie Koniarek, Darii Warkockiej- Lis, Teresie Kierzek i Irenie Lipskiej.
8. Polecam lekturę nowego numeru Opiekuna.
9. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

XIX niedziela zwykła

Ogłoszenia1. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
2. W sobotę, 13 sierpnia Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00
3. W związku naszymi dożynkami serdecznie proszę Panów Radnych o przeprowadzenie zbiórki na fundusz remontowy w dniach 14- 15 sierpnia.
4. W uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia Mszę św. o godz. 11.00 odprawimy na cmentarzu. Po Mszy św. krótkie nabożeństwo maryjne za naszych zmarłych.
5. Zaproszenie na pielgrzymki:
- Rekolekcje Narodowe w Licheniu prowadzone przez o. Johna Bashobore- sobota 20 sierpnia. Zgłoszenia u ks. proboszcza do czwartku 11. 08.
- Pielgrzymka Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło nr. 7 do Lichenia w dniu 23 sierpnia. Zgłoszenia u p. Czesławy Galer do poniedziałku 15.08. należy podać dane adresowe i PESEL. Koszt 35 zł – obejmuje przejazd i ubezpieczenie.
- wrześniowa wycieczka na Śląski Oktober. Szczegóły na plakatach.
6. Dziękuję za posługę porządkowania świątyni i kwiaty p. Katarzynie Pomogier, Lucynie Pomogier, Agnieszce Tomaszewskiej, Annie Ciepłej, Iwonie Roszczak. Dziękuje za dary żywnościowe.
7. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

Strona 1 z 3 1 2 3 >
© 2007-2011 Parafia Chwaliszewa (PHP Fusion, by Dawid Tomaszewski)
194,507 Unikalnych wizyt