Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja bp w Chwaliszewie
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 1.05.2016

IntencjeNiedziela 1.05
8.00- za Parafian
9.30- w intencji tegorocznych maturzystów
11.00- + Gracjana Wichłacza (2 r.śm.), Zbigniewa Maciejaszka
Poniedziałek
2.05
18.00- + Władysławę (25 r.śm.), Lucjana, Bolesława, Helenę Szeszułów, Bronisławę Deker, Edwarda Majchra, Piotra Bańczyka, zm. z rodz. Szeszułów i Radziszewskich
Wtorek 3.05.
NMP Królowej Polski
8.00- + Józefa Piesyka, zm. z rodz. Piesyków, Przesznickich, Stefanię Kosin
9.30- Andrzeja Lisa (r.śm.), Józefa Kurzawę, Władysława, Marię Brandt, Zofię Majewską
11.00- do św. Floriana z podziękowaniem za opiekę nad członkami Ochotniczej Straży Pożarnej w Chwaliszewie, z prośbą o dalsze błogosł. a dla zmarłych członków OSP o radość życia wiecznego w niebie
Środa 4.05
17.30- w rocz. śm. Jadwigi, Franciszka, Józefa, Mariana, Annę, Kaziierza, Jana, Stanisława, Helenę Łączewnych, Jadwigę, Władysława, Tadeusza, Zawodnych, Kazimierę, Czesława Szwarczyńskich, Teresę, Stefana Szeszuła, Kazimierza Pośpiecha, Czesława Pondla
18.00- Nowenna do MB Nieustającej Pomocy: za rodziny i dobrodziejów naszej parafii, o zdrowie dla Darii, Pawła i chorych z naszych rodzin,
+ Zygmunta Szulca, Władysława Rychlika, Janinę Kołodziejczyk, Lechosława Kaczmarka, Eugeniusza Kulinski, zmarłych kapłanów, którzy posługiwali w naszej parafii
Czwartek 5.05
I Czwartek 18.00- Msza św. za zmarłych z rocznych wypominek
Piątek 6.05
I Piątek 17.00- Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź
18.00- przebłagalna za nasze grzechy od Matek Różańcowych VI róży
Sobota 7.05
I Sobota
18.00- + Marię, Stanisława Migulskich, Klarę, Józefa, Romualda Kazubek, Teresę Minta, Stanisława Stanisławskiego, zm. z rodz. Kalaków i Mikołajczyków.
Niedziela 8.05
8.00- +Pelagię, Wojciecha, Stanisława, Teresę, Kazimierza, Grzegorza, Wojciechowskich, Zofię, Mariana Jelonków, Teresę, Kazimierza Kulasów, Stanisława Pinkowskiego, Józefa Zająca, Stanisława Langnera
10.30- PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

VI niedziela wielkanocna 1.05.2016

OgłoszeniaOgłoszenia Duszpasterskie- 1.05 VI Niedziela Wielkanocna
1. Zapraszam dzieci i dorosłych na Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej.
2. Próby dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek, środę i czwartek o- generalna z rodzicami o godz. 16.30.
3. We wtorek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego o 8.00, 9.30 i o 11.00 w intencji naszej OSP z racji patronalnego święta św. Floriana.
4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W Nowennę włączamy zmarłych z tzw. Mszy św. pogrzebowych zbiorowych i wszystkie nasze intencje. Proszę o kontakt rodziny zmarłych z lat 2013- 2016.
5. Na prośbę Rodziców, sprzątanie przed I Komunią świętą odbędzie się w czwartek 5 maja o godz. 10.00. Serdecznie proszę wszystkie rodziny klasy II o gruntowne posprzątanie świątyni, terenu kościelnego, kaplicy pogrzebowej. Proszę o zorganizowanie Panów z myjkami ciśnieniowymi abyśmy mogli umyć płot wokół kościoła. Rodziców klasy III proszę o udekorowanie świątyni i terenu przykościelnego flagami.
6. W I czwartek miesiąca o 17.30 różaniec za zmarłych z wypominek rocznych.
7. W I piątek miesiąca objazd chorych od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii. Proszę rodziny chorych o pomoc z pojazdem. Spowiedź pierwszopiątkowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00. Proszę kolejną różę o poprowadzenie modlitwy różańcowej i adoracji.
8. W sobotę o godz. 9.30 nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dzieci komunijnych i ich Rodzin.
9. W niedzielę 8 maja Uroczystość I Komunii Świętej. Msze św. o 8.00 i 10.30. Uprzejmie proszę aby na Mszy św. komunijnej pozostawić miejsca w ławkach dla rodziców, chrzestnych i rodzin dzieci pierwszokomunijnych.
10. W sobotę, 14 maja odbędzie się Pielgrzymka rodzin dzieci pierwszokomunijnych na Jasną Górę. Zapraszamy chętnych do udziału. Koszt 30 zł. Zapisy u p. Magdaleny Misiak.
11. Serdecznie dziękuję: za posługę porządkowania naszej świątyni i ofiarę na kwiaty p. Joannie Filipczak, Bożenie Koniarek, Barbarze Oleśków i Marii Pawlak. Dziękuję p. Dariuszowi Misiakowi, Bernardowi Gąbce i Maciejowi Florkowskiemu wraz z chłopcami za prace przy pielęgnacji zieleni. Dziękuję za ofiary złożone na fundusz remontowy. Stan funduszu zdeponowanego na koncie bankowym na dzień 1 maja wynosi 1835 zł. Przypomnę, że przygotowujemy się do wymiany dachu na kościele. W kwietniu z tacy zakupiliśmy: sprzęt sportowy dla ministrantów, drabinę i profesjonalny odkurzacz do kościoła. Bóg zapłać.
12. Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu bł. ks. Michała polećmy rodziny, które przeżyły w tym tygodniu Nawiedzenie- dla Jego bolesnej męki…
13. Wszystkim dziękuje za wszelką dobroć i życzę błogosławionego tygodnia.
Ks. Radosław Talarski
Proboszcz
Ogłoszenie Społeczne
Dnia 3 maja br. o godz. 13.30 na boisku sportowym w Chwaliszewie Ochotnicza Straż Pożarna organizuje mecz piłki nożnej między strażakami a mieszkańcami wsi. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
Zbigniew Ciepły- Prezes OSP

V niedziela wielkanocna 24.04.2016

Ogłoszenia1. Dziś w kościołach naszej Diecezji zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy. Bóg zapłać.
2. Jutro nasza parafia przeżywa Diecezjalny Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Wystawienie i adoracja od godz. 16.00 do Mszy św. Proszę o prowadzenie modlitwy Koła Różańcowe.
3. W środę próba dzieci pierwszokomunijnych o godz. o 16.45. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W nowennę włączamy zmarłych z tzw. Mszy św. pogrzebowych zbiorowych i wszystkie nasze intencje.
4. W sobotę, 14 maja odbędzie się Pielgrzymka rodzin dzieci pierwszokomunijnych na Jasną Górę. Zapraszamy chętnych do udziału. Koszt 30 zł. Zapisy u p. Magdaleny Misiak.
5. Serdecznie dziękuję: za posługę porządkowania naszej świątyni i ofiarę na kwiaty p. Leokadii Kaczmarek, Danucie Kłopockiej, Weronice Marszałkiewicz i Marzenie Szulc, dziękuję za prace wykonane przy instalacji elektrycznej na poddaszu kościoła.
6. Polecam lekturę prasy katolickiej- jest nowy numer Opiekuna.
7. Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu bł. ks. Michała polećmy rodziny, które przeżyły w tym tygodniu Nawiedzenie- dla Jego bolesnej męki…
8. Wszystkim dziękuje za wszelką dobroć i życzę błogosławionego tygodnia.Ogłoszenie Społeczne
Dnia 3 maja br. o godz. 13.30 na boisku sportowym w Chwaliszewie Ochotnicza Straż Pożarna organizuje mecz piłki nożnej między strażakami a mieszkańcami wsi. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 17 Kwietnia 2016

Ogłoszenia1. We wtorek odbyło się spotkanie dotychczasowej Rady Parafialnej. Radni wyrazili wolę kontynuowania dalszej współpracy dla dobra Parafii. Można u mnie zgłosić chęć dołączenia do Rady. W najbliższym czasie zostanie powołana i zatwierdzona przez Kurię Diecezjalną Rada naszej Parafii.
2. Dziś III niedziela miesiąca. Serdecznie dziękuję Rodzinom naszej Parafii za ofiary składane na fundusz remontowy. Przypomnę, że w dalszej perspektywie nasza parafia przygotowuje się do kapitalnego remontu dachu kościoła. Z bardziej bieżących prac planujemy remont zakrystii oraz instalację multimedialnego systemu do wyświetlania pieśni.
3. W środę zapraszam dzieci pierwszokomunijne na próbę o 16.30. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W nowennę włączamy naszych zmarłych z tzw. Mszy św. pogrzebowych zbiorowych i wszystkie nasze intencje.
4. W sobotę zapraszam ministrantów na spotkanie o godz. 10.00.
5. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy. Bóg zapłać.
6. Serdecznie dziękuję: za posługę porządkowania naszej świątyni i kwiaty p. Renacie Krzyżyńskiej, Beacie Kalak, Czesławie Szymczak i Halinie Śliwińskiej; dziękuję p. Jadwidze Gniazdowskiej za ofiarę w wysokości 500 zł za postawienie nowego pomnika; dziękuję ministrantom za ich pracę na salce w budynku gospodarczym. W najbliższym czasie postaramy się przygotować tam świetlicę dla dzieci ze sprzętem sportowym. Wszystkim dziękuje za wszelką dobroć.
8. Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu bł. ks. Michała polećmy rodziny, które przeżyły w tym tygodniu Nawiedzenie- dla Jego bolesnej męki…
9. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

III Niedziela Wielkanocna

OgłoszeniaOgłoszenia Duszpasterskie- 10.04 III Niedziela Wielkanocna

1. W piątek 1 kwietnia odbyła się tzw. Tradycja czyli formalne przekazanie mienia parafii w zarząd nowemu proboszczowi. Jeszcze raz serdecznie dziękuję ks. kanonikowi Arkadiuszowi Hajdaszowi. Szczegółowe informacje podam po spotkaniu Rady Parafialnej.
2. We wtorek o godz. 20.00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.
3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W nowennę włączamy naszych zmarłych z tzw. Mszy św. zbiorowych i wszystkie nasze ważne bieżące intencje. O godz. 20.00 zapraszam wszystkich czcicieli Maryi na Nabożeństwo Fatimskie zakończone Apelem Jasnogórskim.
4. W piątek zapraszam szczególnie młodzież na Mszę św. ku czci bł. Karoliny. Po Mszy św. okazja do oddania czci Jej relikwiom.
5. W sobotę zapraszam ministrantów na spotkanie o godz. 10.00.
6. Dzieci przedszkolne i szkolne zapraszam w niedzielę na Mszę św. o godz. 9.30.
7. Serdecznie dziękuję: za posługę porządkowania naszej świątyni i ofiarę na potrzeby parafii p. Jolancie Koniarek, Justynie Frąszczak, Marcie Ciepłej, Jolancie Szymanowskiej; lektorom Nikoli i Miłoszowi za uporządkowanie zakrystii; ministrantom Erykowi, Marcinowi i młodszym za pomoc w ogrodzie parafialnym, Hubertowi Łączewnemu za zdjęcia z uroczystości wprowadzenia; wszystkim dziękuje za wszelką życzliwość w naszej parafii.
8. Polecam lekturę prasy katolickiej- jest już nowy numer Opiekuna.
9. Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu bł. ks. Michała polećmy rodziny, które przeżyły w tygodniu Nawiedzenie- dla Jego bolesnej męki…
10. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.
ks. Radosław Talarski- proboszcz
© 2007-2011 Parafia Chwaliszewa (PHP Fusion, by Dawid Tomaszewski)
171,934 Unikalnych wizyt