Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja bp w Chwaliszewie
XX niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Dziś przeżywamy w Chwaliszewie Dożynki Wiejskie. Msza św. dziękczynna za plony będzie o godz. 15.00.
2. W środę zapraszam na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
3. Z racji wakacji i Uroczystości Dożynkowych sierpniową zbiórkę na fundusz remontowy proszę przeprowadzić w IV niedzielę miesiąca lub we wrześniu.
4. Poszukuję osoby dorosłej, wykształconej muzycznie, która podjęłaby, od września, posługę prowadzenia chórku dziecięcego. Proszę o kontakt, jeśli ktoś zna kogoś takiego.
5. Zapraszam na wycieczkę- pielgrzymkę rowerową na odpust do Sanktuarium MB Pocieszenia w Lutogniewie. Wyjazd w przyszłą niedzielę o godz. 14.00. Zbiórka na parkingu przy kościele.
6. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na remont wieży. W tym tygodniu ofiarowano 1200 zł: dwie rodziny po 500 zł, KGW 200 zł. Niech Bóg wynagrodzi ofiarodawcom.
7. Dziękujemy za posługę porządkowania i kwiaty Państwu: Elżbiecie Zimnej, Katarzynie Olejnik- Zimnej, Janinie Kaik, Iwonie Cepa, Krystianowi Kecherowi, Annie Ciepłej, Karolinie Bestry. Proszę aby Państwo w tygodniu we wtorek po Mszy św. poodkurzali kościół.
8. Dziękuję ofiarodawcom za żywność.
9. Wszystkim, szczególnie Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego.

20.08

IntencjePoniedziałek 21.08 - za Parafian i Dobrodziejów
Wtorek 22.08 18.00 - + Jadwigę (r.śm.), Władysława, Tadeusza Zawodnych, Józefa, Mariana, Annę, Jadwigę, Franciszka, Kazimierza Łączewnych, Kazimierę, Czesława Szwarczyńskich, Teresę, Stefana Szeszuła, Mariannę, Kazimierza Pospiecha, zm. z rodz. Zawodnych i Łączewnych.
Środa 23.08 18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy:
+ Jana Nowaka, Felicję Rychlik, Dominikę Walczak, Irenę Jura, Krystynę Ibron, Jana Czajkę, Jana Brdysa, Kazimierę Szczotka, Andrzeja Kurzawę, Barbarę Talarską, zm. kapłanów.
Czwartek 24.08 18.00-+ Leona, Mieczysławę, Mariannę, Józefa, Piotra Zielezińskich, Marię Geresdorf, Floriana, Agnieszkę, Henrykę, Mariannę, Kazimierza, Stanisława Oleszyńskich, Józefa Słowińskiego, zm. z rodz. Wiśniewskich i Oleszyńskich
18.30- + Jana Brdysa
Piątek 25.08 18.00 – + Grzegorza Panka
18.30 - + Jana Czajkę
Sobota 26.08 18.00- + Wojciecha, Pelagię, Stanisława, Teresę, Kazimierza, Grzegorza Wojciechowskich, Zofię, Mariana Jelonków, Teresę, Kazimierza Kulasów, Stanisława Pinkowskiego, Józefa Zająca, Stanisława Langnera
Niedziela 27.08 8.00- + Urszulę i Franciszka Gąsiorków, Józefę i Jana Sokołowskich, Annę i Wojciecha Filipczaków, Stanisławę i Stanisława Kołodziejczyk
9.30- + Jana (18 r.śm.), Stanisława, Marię, Rocha Morglów, Pelagię, Jana Garbarek, Jadwigę Andrzejewską, Marię, Mikołaja Lipskich, Jana Barana, Mariana Nowaka.
11.00- + rez. Krystyna Maleszka

XIX niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Dziś jeszcze zapraszam czcicieli Matki Bożej na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00.
2. Jutro w godzinach południowych przybędzie do Chwaliszewa Biegowa PIELGRZYMKA ze Świętej Góry w Gostyniu na Jasną Górę. Dziękuję Paniom z KGW za przygotowanie postoju pielgrzymom.
3. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. z poświęceniem ziół i wianków według porządku niedzielnego.
4. W środę zapraszam na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
5. W następną niedzielę przeżywamy w Chwaliszewie Dożynki Wiejskie. Msza św. dziękczynna za plony będzie o godz. 15.00.
6. Sierpniową zbiórkę na fundusz remontowy proszę przeprowadzić w IV niedzielę miesiąca.
7. Poszukuję osoby dorosłej, wykształconej muzycznie, która podjęła by od września posługę prowadzenia chórku dziecięcego. Proszę o kontakt, jeśli ktoś zna kogoś takiego.
8. Polecam lekturę nowego Opiekuna. Cena 2.5 zł.
9. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni i kwiaty p. Irenie Kubiak z c. Natalią, Marii Pawlak, Justynie Grobelnej z s. Sebastianem, Sabinie Krzyżanowskiej. Bóg zapłać
10. Wszystkim, szczególnie Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego.

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

Ogłoszenia1. W środę zapraszam na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
2. W przyszłą niedzielę zapraszam czcicieli Matki Bożej na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00.
3. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni i kwiaty p. Ewie Koniarek, Hannie Skubiszewskiej, Jolancie Wleklińskiej i Irenie Rigner. Bóg zapłać p. Zbigniewowi Ciepłemu za oczyszczenie rynien na kaplicy przedpogrzebowej, p. Dariuszowi Misiakowi, Krystianowi Szulcowi i Dominikowi Ciepłemu za pielęgnację zieleni przy kościele.
4. Bóg zapłać wszystkim za ofiary składane na utrzymanie parafii i prace remontowe. W tym tygodniu na rachunek funduszu remontowego wpłacono 1492 zł z tegorocznych ofiar rekolekcyjnych.
5. Wszystkim, szczególnie Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego.


Organizatorzy wycieczki na OKTOBERFEST informują, że 13 sierpnia mija termin zgłoszeń na wyjazd. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zainteresowani proszeni są o kontakt z organizatorami.

XVII niedziela zwykła

Ogłoszenia1. W środę zapraszam na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
2. W I piątek objazd chorych od godz. 9.00, okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
3. W I sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 8.00. O 7.30 nabożeństwo różańcowe. Zapraszam członków grup różańcowych i czcicieli Matki Bożej.
4. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni i kwiaty p. Sabinie Kurzawskiej, Dorocie Zimnej, Marii Adamiak, Marioli Florkowskiej.
5. Bóg zapłać wszystkim za ofiary składane na niedzielną tacę, wsparcie oraz modlitwę w intencji prac w parafii. Dziękuję p. Krzysztofowi Pawlakowi za wszystkie prace lakiernicze do kościoła, p. Romanowi Florkowskiemu za wywóz śmieci z prac. W tygodniu trwały dalsze prace przy wymianie drewnianej konstrukcji wieży, odeskowano konstrukcję i pokryto papą, czyszczono górny drewniany gzyms. W najbliższym czasie zostanie zamontowany odnowiony krzyż. Mamy już blachę miedzianą i rynny. Dotychczasowy koszt materiałów wynosi 31 tys. zł.
6. Wszystkim, szczególnie Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego.

XVI niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Dziś odbywa się coroczne poświęcenie pojazdów i modlitwa za kierowców w ramach Akcji św. Krzysztofa i wsparcia polskich misjonarzy. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.
2. Obchodzący w tym roku srebrny jubileusz kapłaństwa ks. Ireneusz Powaga prosi o modlitwę i zaprasza na Mszę dziękczynną, którą odprawi w Doruchowie, 30 lipca o godz. 12.00.
3. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni i kwiaty p. Ewie Kecher, Aldonie Szymczak, Barbarze Łuczak, Joannie Kaik.
4. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie oraz modlitwę w intencji naszych prac. Dziękuję ofiarodawcom- fundusz remontowy na dziś wynosi 30800 zł. W tym tygodniu trwały dalsze prace przy wymianie drewnianej konstrukcji wieży, został odnowiony krzyż, pomalowano pierwszy raz część wieży. W kuli znajdowała się tzw. Kapsuła czasu. Zawierała jeden dokument z 1990 roku- sporządzony przez ks. Antoniego Ratajczaka. Dla zainteresowanych- kopia jest do wglądu w Biurze Parafialnym. Na stronie internetowej są zdjęcia z prac.
5. Wszystkim, szczególnie Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego.

XV niedziela zwykła

Ogłoszenia1. Dziś proszę Panów Radnych o dokonanie zbiórki na fundusz remontowy. W związku z prowadzonymi pracami prosimy w miarę możliwości o dokonywanie jednorazowo wpłat za kilka miesięcy.
2. W przyszłą niedzielę coroczne poświęcenie pojazdów i modlitwa za kierowców w ramach Akcji św. Krzysztofa i wsparcia polskich misjonarzy.
3. Ks. Ireneusz Powaga, dawny proboszcz naszej parafii, obchodzi w tym roku srebrny jubileusz kapłaństwa. Prosząc o modlitwę, jednocześnie zaprasza na Mszę dziękczynną, którą odprawi w Doruchowie, 30 lipca o godz. 12.00.
4. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni i kwiaty p. Hannie Zydorowicz, Krystynie Zielezińskiej, Magdalenie Misiak, Monice Maciejaszek.
5. Serdecznie dziękuję Panom, którzy rozebrali zniszczony komin na kościele. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie oraz modlitwę w intencji rozpoczętych prac.
6. Zachęcam do zakupu i lektury Opiekuna. Czasopismo ma nową szatę graficzną i cenę- 2.5 zł.
7. Wszystkim, szczególnie Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego.


XIV niedziela zwykła

OgłoszeniaOgłoszenia Duszpasterskie- XIV Niedziela Zwykła
9.07. 2017

1. W bieżącym tygodniu od poniedziałku do czwartku w naszej parafii nie będzie Mszy św. Sprawy pilne proszę ze mną konsultować telefonicznie.
2. W czwartek z racji 13 dnia miesiąca zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00.
3. W przyszłą niedzielę proszę o dokonanie zbiórki na fundusz remontowy.
4. Dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni i kwiaty p. Monice Jędrzejak, Henryce Kokot, Zofii Hęćka i Beacie Gąbce.
5. Serdecznie dziękuję Pani, która podjęła się posługi dbania o szaty liturgiczne. Dziękuję Panom, którzy podejmą się prac murarskich na wieży oraz remontu komina w domu parafialnym. Dziękuję darczyńcom za ofiarę w wysokości 1250 zł i ufundowanie wyjazdu wakacyjnego dla 5 dzieci. Dziękuję p. Romanowi i Stanisławowi Florkowskim za użyczenie przyczep. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie oraz modlitwę w intencji rozpoczętych prac.
6. Wszystkim, szczególnie Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego.


XIII niedziela zwykła

OgłoszeniaOgłoszenia Duszpasterskie- XIII Niedziela Zwykła
2.07. 2017

1. W środę zapraszam na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o 18.00.
2. W I piątek miesiąca objazd chorych od godz.9.00 i okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
3. Serdecznie dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni i kwiaty p. Patrycji Makowskiej, Monice Kokot, Teresie Zmyślonej, Teresie Zielezińskiej, Joannie Zielezińskiej.
4. Poszukuję Pani, która podjęłaby się posługi dbania o szaty liturgiczne- alby, komże, ornaty. Proszę także o kontakt Panów, którzy znają się na pracach murarskich i remontowych.
5. Zachęcam do zakupy i lektury Opiekuna.
6. Wszystkim, szczególnie Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego.


XII niedziela zwykła

OgłoszeniaOgłoszenia Duszpasterskie- XII Niedziela Zwykła
25.06. 2017

1. Dziś po Mszach św. o 8.00 i 11.00 u p. Ewy Koniarek będzie można złożyć ofiary za ławki. Także dziś proszę o dokonanie zbiórki na Parafialny Fundusz Remontowy.
2. W środę zapraszam na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o 18.00.
3. W czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 10.00 i 18.00.
4. W sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 8.00. o 7.30 nabożeństwo różańcowe.
5. Serdecznie dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni i ofiarę na parafię Paniom Anecie Koniarek, Ewie Lis, Marii Polak, Irenie Lipskiej, Iwonie Roszczak.
6. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

XI niedziela zwykła

OgłoszeniaOgłoszenia Duszpasterskie- XI Niedziela Zwykła
18.06. 2017

1. W Oktawie Bożego Ciała Msza z procesją codziennie o godz. 19.00. Serdecznie zapraszam.
2. W czwartek na zakończenie Oktawy procesja wokół kościoła do IV ołtarzy oraz poświęcenie wianków i ziół. Wzorem lat ubiegłych przygotujmy dwa ołtarze.
3. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Ojca. Nie ma postu. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego o godz. 10.00. O 19.00 uroczysta Msza św. z procesją.
4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. o 8.00 i 11.00 u p. Ewy Koniarek będzie można złożyć ofiary za ławki. Także za tydzień, z uwagi na dzisiejsze imprezy w Chwaliszewie proszę o dokonanie zbiórki na Parafialny Fundusz Remontowy.
5. Serdecznie dziękuję za posługę porządkowania naszej świątyni i ofiarę na kościół Rodzinom Państwa Pomogier, Tomaszewskich i Kłopockich.
6. Zachęcam do lektury nowego numeru Opiekuna.
7. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

Ks. Radosław Talarski
Proboszcz

Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
© 2007-2011 Parafia Chwaliszewa (PHP Fusion, by Dawid Tomaszewski)
243,303 Unikalnych wizyt